Jak si těchto posledních vítězství ceníte?
Opravdu hodně, z obou jsme měli s trenérem Františkem Holčákem a majitelem koně Radimem Bačou velkou radost. Je to úspěch.

V kolika letech jste začal jezdit na koni?
S ježděním jsem začal ve čtrnácti letech a první závod jsem absolvoval, když jsem dosáhl sedmnácti let.

Jaká je optimální váha pro žokeje?
Nejvhodnější váha je kolem čtyřiapadesáti kilogramů. Před každým závodem musíme podstoupit vážení. Proto si kilogramy musím hlídat, protože pak se těžko dávají dolů.

S tím souvisí další otázka. Jakou používáte taktiku, když potřebujete rychle ubrat na váze?
Pokud vím, že musím například do druhého dne dát dolů dva kilogramy, více se pohybuji. Zároveň je nutné si upravit jídelniček, takže nejvíce jím zeleninové saláty.

U jaké aktivity si nejlépe odpočinete?
Rád chodím na ryby, čehož jsem využil i při svém pobytu v Palkovicích. I když jsme nic nechytili, přesto jsem se při tom dobře odreagoval. Poměrně pravidelně si taky chodím zaplavat.

Jak se vám v České republice líbí?
Hodně, je tady hezky. Zvláště oceňuji vstřícnost zdejších lidí. Mohu porovnávat, protože jsem se narodil ve francouzském Lyonu, odkud jsem se přestěhoval do Rakouska, kde v současné době žiji. Rakušané jsou více uzavřenější. Během svého pobytu v Palkovicích, který považuji za svou dovolenou, jsme například vyjeli na Pustevny. Rozhledy na okolní hory byly úžasné. Ještě prozradím, že jsem byl pasován na občana Valašského království. Na důkaz a památku jsem dostal i pas.

Máte ve své rodné Francii nějaké sourozence?
Sestru a bratra, za kterými samozřejmě jezdím.

V dostihovém sportu už máte za sebou řadu úspěchů. Čeho byste chtěl ještě dosáhnout?
Zatím jsem vyhrál už devět derby, takže bych to chtěl zaokrouhlit na deset. Snad se mi to podaří. S koněm Age of Jape máme na závodě 30. srpna šanci zaútočit na klasickou Trojkorunu, kterou dokázal získat naposledy před osmi lety hnědák Tribal Instinct. Snad to dokážeme.

Chtěl byste, až jednou budete mít vlastní děti, aby se tomuto sportu taky věnovaly?
Protože vím, jaká je to dřina, tak bych si to vlastně ani nepřál.