„Díky svému rozvoji firma kontinuálně navyšuje počet zaměstnanců a v letošním roce plánuje přijmout dalších sto lidí. Zájemci mohou najít uplatnění v konstrukci a designu, montáži, svařování i jiných technických úsecích,“ uvedl ředitel společnosti Roman Stankovič s tím, že aktuálně ve Sviadnově pracuje přes pět set lidí.

Další rozvoj firmy Huisman Konstrukce podle něj může pomoci celému regionu: „Technika má v Moravskoslezském kraji dlouhou tradici. Z důvodu nedostatku příležitostí ale v poslední době zejména mladí lidé z kraje odcházejí. Věřím, že rozvoj hi- -tech výroby, zahrnující konstrukční navrhování přes výrobu až po testování, je tady pomůže udržet,“ poznamenal dále Stankovič.

Ve Sviadnově by měli najít uplatnění nejen zkušení technici, ale i začínající absolventi. Firma úzce spolupracuje se středními školami v Moravskoslezském kraji a univerzitami v Ostravě, Brně a Košicích.

Požadavky pro jednotlivé pozice se samozřejmě liší. V oblasti konstrukce a designu se ale uchazeč neobejde bez alespoň mírně pokročilé znalosti angličtiny. Pro získání dalších dovedností nabízí firma propracovaný systém vzdělávání.

Seznam aktuálních pozic najdou zájemci na webových stránkách www.huisman.cz.  

Společnost Huisman Konstrukce působí ve Sviadnově od roku 1997. Firma vyrábí speciální hi-tech strojírenské výrobky s vysokou přidanou hodnotou. Mezi její produkty patří ropné vrtné soupravy, pozemní a námořní jeřáby či zařízení pro pokládání potrubí v moři.