Důvod? Nepotvrdily se podle něj dlouhodobé statistiky prodeje letenek a nebylo dosaženo plánované rentability provozu jednotlivých linek.

„Proto se vedení společnosti Job Air – CCA rozhodlo od pondělka dočasně přerušit provoz na všech stávajících pravidelných linkách za účelem optimalizace provozu a úpravy restrukturali­začního plánu," upřesnil Daneš Zátorský.

Mluvčí mošnovského letiště Michaela Kubešová potvrdila, že v pondělí večer přišla zpráva od společnosti Job Air − Central Conect Airlines o tom, že ruší bez náhrady všechny letecké linky.

„Týká se to nejen linky Ostrava − Praha provozované z ostravského letiště, ale i dalších linek, které tato společnost vypravovala z Prahy. Co se týká Ostravy, znamená to zrušení dvou linek s odletem v 5.20 hodin a 14.55 hodin," řekla Kubešová.

Jak mluvčí dodala, ostravské letiště se vzhledem k situaci snaží cestujícím maximálně usnadnit situaci. Ostatní letecké linky mezi Ostravou a Prahou, které provozuje společnost ČSA, zůstávají beze změny. Obdobné to je u letů z Ostravy do Paříže, které provozuje společnost Smart Wings, a které tedy dál fungují.