„Když jsem se dověděl, že tu benzinku zavřeli, byl jsem strašně naštvaný. Tankoval jsem tady pravidelně, takže mi hodně chybí. Určitě bylo pohodlné mít přímo v obci čerpací stanici. Nyní musím jezdit probenzin buď do Frýdku-Místku, nebo Frýdlantu nad Ostravicí. Občas natankuji i v Kozlovicích. Všude je to ale zajížďka. Jsou to vlastně náklady navíc," posteskl si Z. Š. z Palkovic s tím, že zatím to podle něj opravdu nevypadá, že by pumpu v Palkovicích měl někdo převzít. To potvrdil i další oslovený řidič, který rovněž není ze situace nadšený.

„Slyšel jsem o tom, že ten bývalý provozovatel pumpu zavřel z toho důvodu, že platil vysoký nájem. Mluvilo se dokonce o částce čtyřicet tisíc korun měsíčně. Pokud je tato informace pravdivá, tak se ani nedivím, že to nakonec takto skončilo. I já bych byl rád, kdyby se pumpa opět otevřela. Kdo by to ale za těchto podmínek provozoval, to netuším," zamyslel se čtyřicetiletý Milan Kubíček z Chlebovic.

„Když v Palkovicích zavřeli čerpací stanici, začala jsem jezdit pro benzin do Frýdlantu nad Ostravicí, občas tankuji i před nějakým marketem ve Frýdku-Místku, kde bývá benzin levnější, když máte nákup za určitou částku. Určitě by mě potěšilo, kdyby v naší obci byla benzinka opět v provozu, abych nemusela nikde dojíždět," svěřila se včera Deníku pětadvacetiletá Zdeňka Marková z Palkovic. „Já sice řidič nejsem, ale pumpa mi chybí. Kromě benzinu se tu například daly koupit cigarety, pivko, nealko, sladkosti a bagety. Občerstvit se dalo dobře na lavičce," zavzpomínal místní důchodce.