Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatýma ručičkama, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Frýdecko-Místecka a Třinecka. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt.
Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům ve frýdecko-místeckém a třineckém regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu.
Petr Koza je vyučený instalatér. „Této profesi se věnuji od svých osmnácti let. Dělával jsem ve Vítkovicích, ale čtrnáct let už mám živnost. Sám na sebe pracuji sedm roků,“ řekl Deníku Koza. Pokud se v Kozlovicích sháníte po dobrém instalatérovi, dostanete dobrý tip – zajděte za Petrem Kozou. V okolí je vyhlášený jako skvělý odborník, který vždy odvede tu nejkvalitnější práci.

Na Petru Kozovi nás zaujalo především jeho nadšení a poctivost, s kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Ti jsou s jeho prácí naprosto spokojeni a není proto divu, že ho jeden z nich, Radomír Vyvial, do soutěže nominoval. „Petrovi chodívám občas ve svém volnu pomáhat a navíc s ním hraji ochotnické divadlo v kozlovickém souboru,“ řekl Vyvial.

Petra Kozy jsem se zeptal, jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží „Piv je opravdu hodně, tak se určitě podělím s rodinou a přáteli,“ odpověděl Koza. „Tímto bych chtěl poděkovat Radomíru Vyvialovi, že mě do soutěže přihlásil. Chci také poděkovat všem, co mi poslali hlas, je to pro mě čest,“ uzavřel Petr Koza.

Čtěte také: Instalatérství se Petr Koza věnuje již od školy