První „várku“ středně těžkých automobilů převzala armáda ve vlastním objektu na Suvorovově ulici v Novém Jičíně. „Zahájili jsme předávání. Myslím,že jsme se dočkali toho, že Tatra dostála svým závazkům a v požadovaných parametrech je připravila pro armádu,“ prohlásil v průběhu kontroly vojáků člen představenstva a finanční ředitel Tatry Igor Vlček. „Přejímky budou probíhat v následujících dnech tak, abychom dohnali skluz v předávání do měsíce,“ slíbil s tím, že do konce roku armáda dostane 27 automobilů, které měla firma předat loni, i 304 vozů plánovaných pro letošní rok.

Přejímka byla ze strany armády důkladná. „Předmětem přebírání je kontrola úplnosti, to znamená, jestli jsou vozy dodávány se vším, co je sjednáno ve smlouvě. Včetně nářadí a náhradních dílů,“ vysvětlil Jiří Staněk z ministerstva obrany. Zástupci armády zkontrolovali i výrobní čísla. „Je naší snahou předat tyto vozidla v co nejkratším čase do užívání konkrétních útvarů,“ Kam přesně ale prvních devět tater zamíří Staněk ještě nevěděl. Potvrdil ale, že Tatra dostane za zpoždění dodávky pokutu. Jak bude velká nechtěl předjímat.

Ačkoli armáda získá do konce příštího roku 556 tater, známých „vétřiesek“ se zcela nezříká. „Tento kontrakt nezahrnuje obměnu všech provozovaných vozidel Praga V3S. Protože nejsou provozovány pouze ve variantě valník, ale i jako podvozky pro účelové nástavby. Ty se budou pořizovat po roce 2009,“ naznačil Staněk.