Nově mohou lidé čerstvé kravské mléko odebírat z přístroje ve vestibulu oldřichovického obchodního domu Oceán. „V Oldřichovicích je automat krátce na to, aby se dalo hodnotit, jaký bude jeho úspěch. V déle provozovaných automatech se v průměru prodá přibližně 150 až 200 litrů mléka denně,“ řekl redakci ředitel zemědělské firmy Netis Robert Cieślar.

Přístroj má jednoduché ovládání, stojí však přes čtvrt milionu korun

„Automaty jsou švýcarské výroby, jsou konstruovány tak, aby jejich provoz byl čím jak nejméně finančně a energeticky náročný, a vynikají svou jednoduchostí ovládání. Zákazník dostane vydáno tolik mléka, kolik do automatu nahází mincí. Pokud při nalévání mléko pění, lze na chvilku přerušit naplňování a potom ho zase spustit,“ vysvětlil Cieślar. „Automaty jsou z nerezové oceli, mléko udržují na teplotě od 2 do 4 stupňů Celsia. Cena těchto automatů se pohybuje v relacích 300 tisíc korun a výše za kus,“ dodal.

Zemědělská firma Netis má automat na Mariánském náměstí v Jablunkově, dále pak v Hrádku a Bystřici. Polovinu z šesti přístrojů instalovala v Třinci.