Vlekaři se snaží připravit alespoň drobná vylepšení. "Dohodli jsme se na spolupráci s provozovateli areálu v nedalekém Mezivodí a vytvořili společný Ski region Bílá. Postupně chceme oslovit i další areály v okolí, aby měli lidé větší výběr sjezdovek a zůstali v regionu déle," řekl Jaromír Vlček ze společnosti Ski Vítkovice Bílá. Na jednu permanentku za nezměněnou cenu 400 korun mohou lidé jezdit na všech sjezdovkách v obou střediscích. Vlček věří v dobrou sezonu, jeho společnost proto ještě rozšířila parkoviště u areálu, na kterém mohou lyžaři parkovat zdarma.

V Mezivodí dosud o sezoně jasno nemají, ochranáři jim stále nechtějí povolit večerní lyžování. "Po dvou letech zákazu to tentokrát vypadá nadějně, rozhodnout by se mělo do dvou týdnů," uvedl provozovatel areálu Zbyněk Žák. Permanentka tady bude stát stejně jako loni 350 korun, jízdenka platná i v areálu v Bílé o 50 Kč více.

Naopak areál v Mostech u Jablunkova zvýší ceny přibližně o pět procent, z loňských 360 na 380 korun za celodenní lyžování. Lepší sněhové podmínky bude zajišťovat několik nových sněžných děl, služby pro návštěvníky zase vylepší nová lyžařská škola. S výstavbou nových vleků a čtyřsedačkové lanovky se počítá až v příštích letech. Dražší permanentka bude pravděpodobně také na svazích pod vrchem Javorový, její cena by se měla zvýšit z loňských 340 korun maximálně o deset procent.

"Přesnou cenu jsme ještě nestanovili. Zato již víme, že po letech otevřeme a budeme upravovat 400 metrů dlouhou černou sjezdovku, což je nejprudší lyžařský svah v Beskydech," uvedl šéf areálu Viktor Pavlík. Žádné velké změny nečekají ani na návštěvníky areálu na Pustevnách. "Podařilo se nám zlepšit umělé zasněžování, s většími investicemi ale musíme kvůli loňské mizerné zimě počkat. Ceny permanentek proto zůstanou stejné," uvedl provozovatel vleků Jan Mikeska.

Ceny celodenních permanentek ve vybraných střediscích:

 

Středisko Cena 2006/07 Cena 2007/08

Bílá 400 400

Javorový 340 350-370

Mezivodí 350 350

Mosty 360 380

Pustevny 350 350