Bistro Gvuzd je situováno na Staroměstské ulici v části Třince Staré Město. Je vhodné zejména pro ty hosty, kteří se potřebují hlavně rychle najíst, beztoho že by pak cítili potřebu si zde déle posedět. To je možno maximálně venku.

Návštěvník si musí požadované jídlo objednat a hned zaplatit u pultu. Potom je vyzván, aby se posadil a chvíli počkal, dokud jej kuchař nepřipraví. Pak je třeba znovu zajít k pultu a přinést si objednané jídlo na tácku. Zdejší prostředí nijak nezaujme, je ale patrné, že se zde dbá na čistotu, což je vidět i na toaletách.

Ceny pokrmů jsou velmi příznivé. Například smažený květák je k mání již za 18 korun, smažené žampiony za 25 korun, knedlík s vejci za 34 korun, smažený sýr za 43 korun, hovězí guláš za 48 korun. Nejdražším jídlem je kuřecí směs Mexico za 77 korun. Denní nabídka je vypsána na tabulích poblíž pultu. Vzhledem k tomu, že se jedná o bistro, je možno zde koupit i obložené chlebíčky, saláty, hamburgery a podobně.

V Bistru Gvuzd se čepuje pouze dvanáctistupňový Radegast za 20 korun. Natočené pivo nejenže nemělo pořádnou pěnu, navíc bylo načepováno znatelně pod míru.

Závěrečné zhodnocení:

 

Prostředí: 3,

Úroveň obsluhy: 2,

Kvalita jídla: 2,

Čepované pivo: 3.

Celková známka: 3.