Pokud se ovšem řidiči rozhodli natankovat u pumpy W8 v Bruzovské ulici mohli na jednom litru ušetřit tři koruny. Natural 95 společnost nabízela za příjemných 34,50 korun. „Je sice pravda, že máme o něco vyšší ceny než konkurence. Na druhou stranu jsme nějaký rapidní úbytek zákazníků za poslední týden kvůli mírnému zvýšení cen nezaznamenali. A čím si to vysvětluji? Může to být i tím, že prodáváme vysoce kvalitní palivo. Protože to řidiči moc dobře vědí, rádi se k nám vracejí. A jestli se cena za litr Naturalu 95 může v dohledné době vyhoupnout až na čtyřicet korun, to opravdu netuším," zamyslela se včera prodejkyně čerpací stanice Benzina plus z Beskydské ulice ve Frýdku-Místku.

Důchodce musí ježdění omezit

Náhodně oslovení řidiči zvýšení ceny benzinu samozřejmě s žádnou radostí nepřivítali. „Jsem už v důchodovém věku, takže doslova otáčím každou korunu. Proto mě další zdražení benzinu radost neudělalo. S největší pravděpodobností budu muset kvůli tomu ježdění autem ještě více omezit. Pokud to půjde, budu využívat autobusovou dopravu. Nic jiného mi nezbude. Na oblečení a jídle šetřit prostě nehodlám," řekl J. P. z Frýdku-Místku.

Šofér kupuje benzin v sousedním Polsku

Další šofér uvedl, že na levnější benzin jezdí do sousedního Polska. „A to z toho důvodu, že se mi to vyplatí. Mám to totiž hodně dobře spočítané. I když tam člověk musí dojet, stále je to v konečném důsledku cenově výhodnější. Ono se sice často mluví o tom, že polské palivo moc kvalitní není, já jsem s ním ale dosud neměl žádné problémy. Motor jsem si kvůli tomu dosud nezadřel. Podle mě to je jen takové strašení," sdělil Lukáš O. z Frýdku-Místku.

„Kvůli dražšímu benzinu se v ježdění nijak neomezuji. A to najezdím opravdu hodně kilometrů. Za benzin měsíčně zaplatím až pět tisíc korun. Naštěstí mám dostatečný příjem, takže se mě to zatím nijak nedotýká. Pokud bych ale měl hůře placené povolání a rodinu, tak to bych se musel každopádně více krotit. A jestli je nějaká cenová hranice, při které bych jízdu autem už omezil? To by musel litr poskočit na takových padesát korun. A to se snad v nejbližší době nestane. To by aut na cestách hodně ubylo," uzavřel pětadvacetiletý mladík.