Zvýšení cen ryb potvrdil jednatel společnosti Chov ryb Jistebník Antonín Madzia. „Tak jak všechno zdrahlo, tak i my musíme přistoupit ke zdražení – přibližně by mělo jít o deset procent,“ uvedl pro Deník Antonín Madzia.

Zatímco loni stál kilogram živé váhy kapra na sádkách 89 korun, letos je cena 95 korun. Za stejnou cenu společnost prodává kapra také při výlovu jistebnického rybníka Bezruč, který potrvá až do neděle 7. listopadu.

Výlov rybníka Bezruč, 5. listopadu 2021 v Jistebníku.
PODÍVEJTE SE: Víkendový výlov Bezruče v Jistebníku tradičně přitahuje davy

Obdobně postupuje také společnost Denas Studénka, která obhospodařuje například rybníky v Bartošovicích. Zdeněk Karásek, vedoucí výroby v podniku Denas, pro Deník sdělil, že ceny zvýšili o pět korun na kilogramu kapra.

Na sádkách je tak možné koupit kapra v I. třídě za 90 korun, kapra výběr za 95 korun. Zdeněk Karásek upozornil, že se jedná o ceny na sádkách, ceny na trzích a v obchodech mohou být zcela jiné.

„Stánkaři si dělají ceny svoje. Kolik si nadsadí, o tom my nerozhodujeme,“ dodal Zdeněk Karásek s tím, že ti, kdo kapra chovají, ho v současné době zpravidla neprodávají za cenu převyšující sto korun za kilogram.

A jaké jsou ceny u dalších ryb?

Prostřední Bečva - obecní úřad
Turisty mířící na Pustevny čekají změny, přibude parkoviště i zázemí

U společnosti Denas stojí na sádkách kilo tolstolobika 50 korun, 130 korun, candáta 360 korun a amura 105 korun. Chov ryb Jistebník prodává kilogram tolstolobika rovněž za 50 korun, lína 160 korun, candáta 375 korun a amura 110 korun.

Obě společnosti upozorňují, že s výjimkou kapra některý z dalších druhů ryb nemusí na sádkách být.