„Akademie spočívá v exkurzích na středních dřevařských školách a v dřevařských společnostech. V rámci akademie probíhá motivační vědomostní soutěž pro žáky základních škol. Vyhodnotili jsme první ročník akademie, a nyní pokračujeme v osvětě a dalším seznamování mládeže s perspektivním oborem dřevozpracování,“ uvedl viceprezident MSDK Arnošt Kuděla.

Dřevo je podle něj ekologický materiál budoucnosti, a proto je nejlépe začít pracovat už se žáky základních škol.

Kampaň pomáhá

Loňského ročníku Woodroadshow se zúčastnilo celkem 690 žáků ze čtrnácti základních škol na Ostravsku. Exkurze proběhly na osmi středních školách a v osmi závodech dřevařských společností členů MSDK. „V září tohoto roku jsme provedli průzkum mezi 260 studenty prvních ročníků středních škol dřevařského zaměření. Zjistili jsme, že díky naší kampani zde začalo studovat osm žáků, o naší akademii mělo povědomí čtrnáct studentů,“ upřesnil Kuděla. V tomto roce je pro základní školy připraven podobný program jako loni.

Dřevařský klastr oslovil přes šest stovek žáků devátých ročníků na sedmnácti základních školách. Kampaň Dřevařské akademie Woodroadshow probíhá od 19. listopadu do poloviny prosince.