„Projekt Čas pro dobrou věc umožňuje zaměstnancům ČEZ už čtvrtým rokem strávit jeden pracovní den pomocí potřebným. Letos zavítali dobrovolníci do osmi organizací. Pomáhali například při úklidu či radili jak komunikovat s médii a veřejností,“ uvedl mluvčí ČEZ pro severní a střední Moravu Jaroslav Jurča.

Letos dobrovolníci z Moravskoslez­ského, Olomouckého a Zlínského kraje pracovali například v Dětském centru Domeček, Charitním domě sv. Václava, Armádě Spásy Havířov a Ostrava-Poruba i v Dětském domově Na Vizině.

Jedním z pomocníků v Charitním domě svatého Václava byl Martin Blecha, zaměstnanec ČEZ ICT Services. „Pomáhal jsem i loni, letos jsem natíral plot v zahradě Dětského centra Domeček. Organizace práce byla naprosto perfektní a věřím, že jsme byli opravdovými pomocníky,“ uvedl Blecha.

Další dvě dobrovolnice radily zaměstnancům Armády spásy v Ostravě-Porubě, jak dobře komunikovat s veřejností a médii. Nejvíce dobrovolníků pomáhalo v Dětském domově na Vizině. Od vzniku projektu v roce 2008 se do něj celkem zapojilo 1217 firemních dobrovolníků Skupiny ČEZ, kteří pomáhali v desítkách veřejně prospěšných organizací.