Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Energetika Třinec uvedla do provozu nový kotel

Třinec – Stoprocentní dceřiná firma Třineckých železáren – Energetika Třinec – v těchto dnech uvedla do provozu nový kotel na teplárně E2 s parním výkonem 80 tun za hodinu.

22.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv


Jedna z největších investic Energetiky Třinec za posledních deset let minimalizuje ztráty hutních plynů, umožní navýšit výrobu elektřiny a samozřejmě splňuje nejpřísnější emisní limity. Nový kotel za téměř 300 milionů korun nahradil starší typ, čímž dojde i ke snížení emisního zatížení regionu a zlepší se kvalita ovzduší v Třinci.

„Cílem akce bylo nahradit dožitý kotel o výkonu 62 tun za hodinu vysokotlaké páry novým zařízením o vyšším výkonu a pochopitelně lepší účinnosti. Jedná se o zařízení, které spaluje hutní topné plyny – vysokopecní, koksárenský a konvertorový, což jsou druhotné energetické zdroje. Již tato skutečnost je velmi významná, protože dochází k úspoře primárních paliv. Jako náhradní palivo slouží zemní plyn,“ řekl ředitel a předseda představenstva firmy Petr Matuszek s tím, že ještě než byl kotel uveden do zkušebního provozu, byly postupně prověřeny všechny části zařízení včetně jednotlivých výkonových režimů.

Nový kotel NK1 byl postaven na místě původního kotle za provozu teplárny E2. Jedná se o moderní plynový bubnový kotel s mezipříhřevem, který je osazen čtyřmi čtyřpalivovými hořáky, novým zařízením silnoproudu včetně měření a regulace i systému řízení. Kotel je řízen ze stávajícího centrálního velínu kotelny teplárny E2. Energetika Třinec před časem získala ocenění Moravskoslezského kraje v soutěži „Podnikatel roku 2009 ve vztahu k životnímu prostředí“. Společnost v kategorii nad 50 zaměstnanců získala druhé místo za firmou OZO Ostrava, přičemž porota složená z členů krajského výboru pro životní prostředí hodnotila u firem například postupné zavádění ekologického managementu a metod čistší výroby. Přihlížela také k dobrovolné prevenci ekologických havárií i k propagaci ekologického přístupu k životnímu prostředí.

Třinecká energetická firma investovala v uplynulých deseti letech do ekologie 250 milionů korun z celkových investic 1,5 miliardy korun. K největším investičním akcím Energetiky Třinec v posledních třech letech patřily výměna hořáků na spalování hutních plynů na kotlích K3 a K4 teplárny E2, instalace spalinového výměníku za ohřívací pecí kontijemné válcovny TŽ a modernizace stáčecí rampy ústředního skladu topných olejů v hodnotě více než 125 milionů korun.

Energetika Třinec vyrábí, distribuuje a prodává elektrickou energii, teplo, dmýchaný a stlačený vzduch, vodu, topné plyny a oleje pro technologii hutní výroby a ostatní firmy v blízkém okolí. Současně firma, která nyní zaměstnává 370 lidí, zajišťuje dodávku tepla pro město Třinec. Loni vytvořila zisk 132 milionů korun při tržbách 2,462 miliardy korun.

22.12.2010
SDÍLEJ:
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři. 

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Představujeme prvňáky ZŠ v Milíkově a Bukovci

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení