Důvodem, proč jsme Radoslava Zlého navštívili, bylo, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Frýdecko-místeckého a Třineckého deníku najít nejšikovnějšího fachmana frýdecko-místeckého a třineckého regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na Radoslava Zlého zaslala Pavla Mročková Fucimanová, která na něj prozradila: „Radek Zlý vyrábí předměty z kůže tradiční technikou. Mezi jeho výrobky patří pouzdra na zbraně, opasky, kabelky či reklamní předměty z kůže. Proč má být fachmanem regionu? Protože svou práci dělá s láskou a velice dobře, a protože převzal tradiční firmu, která fungovala už za první republiky.“

Nejlepší odměnou po práci je pro Radoslava Zlého kolo. „Na kole jezdím velice rád i do zahraničí, ale to už si musím vzít volno, to je na několik týdnů. Ale také si rád zasportuji či zajdu na pivo,“ řekl Zlý.

Radoslava Zlého jsme se zeptali i na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?

„Zaměřuji se hlavně na kvalitu, to je hlavní. Také se snažím vyjít lidem vstříc, ač si někdy vymyslí opravdu zajímavé věci.“

Na co se těšíte po dni plném práce?

„Většinou dělám od rána do večera, tak to se pak nejvíce těším, až si lehnu. Jinak si rád zasportuji.“

Hlasujte a odměňte nejlepšího fachmana regionu. Vyberte ze tří příběhů ten nejlepší, pošlete svůj hlas a odměňte fachmana i sebe za poctivou práci.

Další příběhy najdete zde - Kozel odměňuje fachmany