Zrekonstruováno je kompletně celé bývalé zázemí a provoz kuchyně bývalého středoškolského internátu Na Vyhlídce, kde dnes sídlí univerzitní knihovna, koleje a část učeben. 

„V této fázi máme zrekonstruovanou stavební část, máme nakoupeno podstatnou část vybavení, čekáme ještě na dodání vybavení gastro zařízení do cvičné kuchyně, tak aby tady mohly probíhat i akce spojené se zážitkovou gastronomií, vzdělávací kurzy a podobně,“ vysvětlil děkan fakulty Daniel Stavárek.

Výukový pavilon je složen z gastrocentra pro zkoušení přípravy pokrmů, nápojů a servírování v barovém prostředí, prostor je uzpůsoben jako cvičná restaurace. Profesní centrum je ale určeno prioritně pro nově otevřený studijní program Cestovní ruch a turismus.
„Tam budou moduly, které budou sloužit jako cvičné cestovní kanceláře, cvičné informační centrum, všechny jsou vybaveny patřičným softwarem, aby si studenti mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak  to v podnicích cestovního ruchu funguje,“ řekl děkan.

Součástí profesního centra je i několik učeben pro výuku cizích jazyků. Vybudovány jsou také nové šatny sociální zařízení nebo malé fitcentrum. 

Děkan Stavárek také připomněl, že obor Cestovní ruch a turismus škola nabízí i v současném přijímacím řízení.

„Studenti stále ještě mají možnost se přihlásit online, zůstat v klidu a bezpečí doma a začít studovat na naší fakultě od nového školního roku,“ dodal s tím, že multifunkční profesní centrum bude Na Vyhlídce k dispozici studentům už v září letošního roku.