„Nárůst poptávky je patrný. V letošním roce připravujeme a podepisujeme v průměru dvě stě smluv za měsíc. Převažují automobily, ale leasing strojů a zařízení je pro nás v našem kraji rovněž velmi významná položka,“říká ředitel ostravské pobočky společnosti UniCredit Leasing Marek Blahut.

V loňském roce uzavřela tato leasingová společnost celkem 2074 smluv na financování automobilů, strojů a zařízení v pořizovací ceně 1,4 miliardy korun.

„Letošní rok se zatím vyvíjí dobře. Největší zastoupení v našem portfoliu tvoří financování značek Renault, Kia, Opel, Chevrolet, BMW, Volvo, Honda a nově Hyundai. V kategorii strojů jsme už letos financovali například obráběcí centrum za dvaapadesát milionů korun nebo flotilu tahačů pro jednoho z největších dopravců v regionu za třicet milionů. I to svědčí o úspěšném oživování trhu v Moravskoslezském kraji, byť z pohledu zaměstnanosti a stavebnictví to tak zatím nemusí vypadat,“ uvedl ředitel.

Moravskoslezská pobočka UniCredit Leasing CZ přesídlila v minulých dnech do administrativního centra Nordica. Ve svých začátcích měla ostravská pobočka čtyři zaměstnance, nyní zaměstnává lidí osm.

Ředitel marketingu GE Money Auto Jan Hrubý uvedl, že v rámci celé České republiky od začátku roku společnost zaznamenává postupné oživení nejen prodejů ojetých a nových vozů, ale i mírně rostoucí poptávku po produktech na financování vozů. „V rámci Moravskoslezského kraje je poptávka konstantní, bez výraznějšího nárůstu,“ doplnil Hrubý.