Cedule s nápisem Camping sice ještě u odbočky ze silnice 48414 na Frýdecko-Místecku stále zůstává, nicméně brány areálu jsou uzamčené, na objektech je vidět působení času a podle rozbitých oken rovněž vandalů. Upozornění, že „objekt je monitorován“ vyhlíží jako nejnovější.

„Od jezu na Kamenci se tam dostane každý, plot je stržený,“ říkají Deníku místní, kterým je většinou konce vyhlášeného kempu docela líto. Opuštěné chatky obrůstají plevelem, byť se zdá, že prostranství uprostřed někdo seče. Oplocení je poničeno i na zadní straně a nezvanými návštěvníky jsou tu bezdomovci. Frýdlantští strážníci je vyhánějí.

Hrčava, Frýdecko-Místecko, červenec 2023.
Střelba v Hrčavě. Drogy, celá vesnice to věděla a všichni si o tom jen povídali

„Kontakt na vlastníka nemáme, je to podle katastru spolek,“ říká Deníku místostarosta David Pavliska. I vedení města je podle něj smutné z osudu areálu. O to více nyní, kdy kempování, karavany a mototuristika zažívá velký boom. Blízkost řeky Ostravice, stezky pro cyklisty i Beskyd by podle mínění místostarosty udělaly z kempu atraktivní místo.

Nemocnice Třinec vyzývá dárce krve. Přihlaste se i o prázdninách, je to potřeba

Pokus o vraždu v Hrčavě v Beskydech. Podle místních se střílelo kvůli drogám

Po obchvatu Frýdku-Místku už brzy stotřicítkou, problémem bude asi hluk

Ať plocha zůstane pro rekreační účely

Frýdlantská starostka Helena Pešatová podotýká, že plocha je podle územního plánu města určena k rekreačním účelům. Ona osobně by byla ráda, když by to tak zůstalo. „Před časem jsem nicméně jednala se syny majitele, a ti chtějí pozemky využít za jiným účelem, pro výstavbu domů. To za ale současného stavu nejde,“ dodává starostka.

Výstava růží v Růžové školce, 20. července 2023, Fryčovice.
VIDEO: Růžová školka na Frýdecko-Místecku zve na prohlídku, je plná krásy a vůní

Územní plán Frýdlantu nad Ostravicí se bude měnit tak jako tak. Na řešení jeho změny budou zastupitelé teprve vybírat odbornou firmu. Ta ho vypracuje a posléze se k němu začnou vyjadřovat dotčené orgány, včetně ochrany životního prostředí. To všechno může, jak starostka upozorňuje, trvat klidně další dva roky.

„Na koupi autokempu město nedisponuje dostatečnými finančními prostředky a další rekonstrukce by byla také finančně velmi nákladná. Protože je plocha určena pro hromadnou rekreaci, tak musíme doufat, že se najde někdo, kdo to místo oživí,“ uzavírá místostarosta.