„Všechno začalo už za mých mladých let, kdy jsem byl velmi aktivní ve všech směrech. Věnoval jsem se sportu, organizoval sportovní akce a byl členem místního požárního sboru v Řece. Už za komunismu v době svého učení v oboru instalatér i po vyučení jsem de facto začal podnikat, když jsem se snažil lidem v obci i blízkém okolí provádět instalace topení, vody a plynu. Takto vypadaly mé začátky,“ uvedl Bohuslav Hamrozi.

Tenkrát používal pro podnikání vlastní rodinný dům v Řece. Ostatně v něm dodnes bydlí. Podnikatelské aktivity začal postupně rozšiřovat na okolní vesnice a města Třinec, Český Těšín, Frýdek-Místek…

Ráj dřevěných soch v Ostravici.
Ráj dřevěných soch, už je jich tam sto. Ostravický řezbář Vančura pokračuje dál

V roce 1994 odkoupil od Stavebního Bytového Družstva Těšíňan vybydlený dům, který zrekonstruoval a udělal z něj provozovnu své firmy.

Loajalita zaměstnanců

„O dva roky později jsem od Městského úřadu Třinec odkoupil taktéž vybydlený dům nedaleko úřadu s vizí udělat z něj sídlo firmy. V té době jsem podnikal jako fyzická osoba, ale měl jsem zaměstnance a firma se rozvinula až do necelých sta zaměstnanců. Nejvíce práce jsem dělal právě pro město Třinec a pro Stavební Bytové družstvo Těšíňan,“ popsal Hamrozi.

V roce 2001 došlo k transformaci fyzické osoby firmy Bohuslav Hamrozi na právnickou osobu Hamrozi s. r. o. se sídlem v Třinci.

Rodinná firma Créer z Vendryně umí z betonu vyrobit cokoliv.
Beton jako cosi šedivého? Kde že. Rodinná firma z Vendryně z něj vyrobí cokoli

„Takto je tomu doposud. V letošním roce oslavujeme výročí 30 let od doby, kdy jsme nepřetržitě na trhu,“ řekl Hamrozi a dodal, že má radost z toho, že se firma neustále rozrůstá.

„Chtěl bych poděkovat zaměstnancům firmy. V dnešní době je to rarita, ale přibližně devadesát procent zaměstnanců pracuje ve firmě déle než dvacet let. A na to jsem patřičně hrdý,“ zdůraznil.

Technické vzdělávání

Vzhledem k tomu, že Bohuslav Hamrozi vede svou firmu už třicet let, snaží se hodně angažovat také v oblasti technického vzdělávání ve stavebnictví a v oboru technická zařízení budov.

„A to jak ve firmě, tak směrem ke studentům a učňům. Nejen u nás v regionu, ale také na celorepublikové úrovni. Mé snažení vyústilo v to, že jsem se před devíti lety stal prezidentem Cechu topenářů a instalatérů České republiky. Momentálně jsem také už třetí období členem dozorčí rady Hospodářské komory České republiky,“ přiblížil Hamrozi.

Josef Gomola má zlaté české ručičky. Říká, že je to boží dar.
Zlaté ruce od Beskyd, zedník a stolař z Třanovic jezdí opravovat české kostely

Ten se nejen prostřednictvím cechu snaží řemeslo jako takové co nejvíce propagovat a zvýšit o něj zájem u mladší generace.

„Je to jedna z priorit cechu. V regionu jsem známý tím, že se snažím mladé lidi ovlivnit v tom smyslu, aby viděli v řemeslech dobré živobytí do budoucna. Dobří řemeslníci mohou časem vstoupit do podnikání a zapojit do něj své rodiny. Jsem spoluautorem několika vzdělávacích projektů pro řemeslníky, vedoucím pracovní skupiny a garantem mistrovské zkoušky v oboru instalatér-topenář,“ řekl Hamrozi.

Čerstvý důchodce

A jak se Bohuslav Hamrozi cítí jako čerstvý důchodce?

„Zvykám si na novou životní etapu. Jako důchodce se vůbec necítím. Naopak se stále snažím aktivně působit a pracovat ve všech činnostech, kterým jsem se doposud věnoval. Své zkušenosti předávám mladší generaci, nejen ve firmě. A aby toho nebylo málo, vedu ještě volejbalový klub veteránů v Ropici. V rodné Řece se snažím být nápomocný veškerému dění,“ uzavřel Hamrozi.