Domácí premiéru hostila nošovická automobilka ve středu. „Auto v sobě spojuje jedinečný vzhled a skvělé jízdní vlastnosti s klíčovými atributy segmentu MPV a vytváří tak bezprecedentní kombinaci, která slibuje být měřítkem pro příští nabídky v segmentu B,“ řekl mluvčí automobilky Petr Vaněk.

Hyundai ix20 je zatím posledním modelem nesmírně populární „řady i“, která evropským zákazníkům nabízí jedinečnou úroveň kvality, stylu a pohodlí. Zcela nové MPV v segmentu B je zatím posledním modelem značky Hyundai, který přichází s převratným balíčkem Programu komplexní péče, zahrnujícím pětiletou záruku bez ohledu na počet ujetých kilometrů, pět let asistenční služby zdarma a pět let kondičních prohlídek zdarma. „Vůz ix20 je moderní stylové auto se svou vlastní osobností, nabízející rovnováhu mezi dynamickým stylem a funkčností,“ řekl Allan Rushforth, viceprezident Hyundai Motor Europe. „Modelem ix20 nabízíme mladým evropským rodinám vozidlo, které nejen vyhovuje jejich životnímu stylu, ale probouzí i jejich smysl pro dobrodružství,“ do­dal.

Výroba vozu ix20 probíhá v nejnovějším evropském závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích. Vozidlo o délce 4,1 metru má na svou třídu neobvykle velký rozvor (2 615 milimetrů a výšku 1 600 milimetrů. „Tyto rozměry garantují prostornou kabinu cestujících, která je u modelu ix20 plně srovnatelná s auty většího segmentu C,“ upřesnil Vaněk.

Model ix20, který byl zkonstruován a vyvinut ve Výzkumném a vývojovém centru Hyundai v německém Rüsselsheimu, je druhým evropským vozem Hyundai, který převzal novou designérskou filozofii a jazyk aerodynamické siluety, nabízející tři klíčové kvality moderního designu: vytříbenost, dynamiku a spolehlivost. Všechny tyto kvality jsou podtrženy šestistrannou přední maskou, klíčovým vizuálním prvkem nového evropského rodinného vzhledu vozů značky Hyundai.

Zcela nový vůz Hyundai ix20 se bude dodávat s výběrem čtyř motorů. Vůz ix20 dále využívá nejmodernější technologie aktivní i pasivní bezpečnosti, aby poskytl svým pasažérům maximální ochranu. Prvky aktivní bezpečnosti, které se v několika zemích montují jako součást standardní výbavy, zahrnují ESP, ABS a Pomocníka pro rozjezd do kopce. Společnost Hyundai předpokládá že ix20 bude pokračovat v jejím trendu bezpečnosti a že se stane prvním MPV vozidlem v segmentu B, které získá v sérii náročných testů maximum pěti hvězdiček Euro NCAP. „Model ix20 je integrální součástí celkové obchodní strategie společnosti Hyundai,“ dodal Rushforth. „Jeho uvedení nám pomůže zvýšit objemy prodeje před koncem roku a splnit tak náš cíl pro rok 21010, kterým je dosažení 2,75% podílu evropského trhu,“ upřesnil. Prodej vozu Hyundai ix20 začne ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Nejzákladnější verze se bude prodávat pod tři sta tisíc korun.