"Hyundai i30 je dlouhodobě jedním z našich nejoblíbenějších vozů v Evropě. Tento model pro Evropu má také ve všech ohledech evropský původ, od designu přes vývoj až po konečnou montáž," uvedl viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe Andreas-Christoph Hofmann.  

V Dole Darkov začali hygienici v pondělí s plošným testováním všech zaměstnanců.
Důl Darkov: 113 nakažených, podle hygieniků ještě přibudou nákazy v rodinách

Nový Hyundai i30 je nejnovější generací vozu, který značku zastupuje v segmentu C, tedy nižší střední třídě. "Je dostupný jako hatchback, fastback a kombi. Od jeho uvedení na trh v roce 2007 prodal Hyundai v Evropě více než milion kusů i30," uvedl Barvík. Šlo také o první vůz, který se začal v Nošovicích vyrábět v listopadu 2008, když slezská továrna spustila sériovou výrobu. Od té doby tento model prošel několika modernizacemi.

Všechny tři karosářské verze - i30 hatchback, fastback a kombi - mají po produktové modernizaci nový design a nové prvky výbavy, nový design je podle mluvčího odvážný a elegantní. "Příď je charakterizována moderním výrazem, který vůz vizuálně rozšiřuje. Širší masku chladiče zdobí výrazně trojrozměrná mřížka umocňující dynamický vzhled vozu. Nově navržený design přídě v moderním stylu završují nové, štíhlejší světlomety, na přání s technikou LED," popsal model Barvík. 

Galerie dřevěných soch v Ostravici, květen 2020.
PODÍVEJTE SE: Ráj dřevěných soch v Beskydech se rozrostl na 100 exemplářů

Stupeň výbavy N Line inspirovaný motoristickým sportem má nyní vůz k dispozici pro všechny karosářské verze. Modernizován byl i design interiéru. "Nový model i30 je nabízen se třemi novými barvami karoserie: Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red. Z dosavadních barev zůstává v nabídce šest odstínů: Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver a Olivine Grey," uvedl Barvík.

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Produkuje až 1500 aut denně, loni vyrobila 309.500 vozů. V roce 2018 vytvořil podnik zisk 7,22 miliardy korun a tržby 129,26 miliardy korun. Kromě nových modelů i30 hatchback, fastback a kombi vyrábí také modely i30 N, Kona Electric a Tucson. Továrna má 3300 zaměstnanců, dalších 8700 lidí pracuje pro její přímé dodavatele.

Policie hledá svědka, který zřejmě natočil nehodu v Bašce