Mobilní výdejní místa bude zásobovat obchodní dům IKEA Ostrava. „Zákazníkům prostřednictvím mobilních výdejních míst nabízíme další možnost si vybrat, kde a kdy si chtějí nákupy vyzvednout. Obchodní domy IKEA zůstávají nadále klíčovou částí našeho podnikání. Jsou místem, kde naši zákazníci mohou čerpat inspiraci a setkávat s našimi odborníky, kteří jim pomohou s plánováním bydlení,” uvádí Peter Tichý, ředitel obchodního domu IKEA Ostrava.

„Ve srovnání s doručením přímo do bytu zákazníci při využití mobilního výdejního místa zaplatí za službu výrazně méně. Například při objednání křesla STRANDMON zhruba polovinu, u kuchyně nad 200 kg ušetří zákazník za dopravu až tři čtvrtiny,” doplňuje Peter Tichý.

Provozovat mobilní výdejní místa bude logistická společnost HRAL. „Mobilní výdejní místa vnímáme jako obrovský krok směrem k ještě větší spokojenosti zákazníků IKEA a jsme rádi, že zrovna my můžeme být klíčovým partnerem tohoto projektu. Hlavní práce, tedy naplnění očekávání zákazníků, je před námi a moc se na ni těšíme,” uvádí Aleš Hrdina, jednatel společnosti HRAL.

Moravskoslezský kraj je prvním, ve kterém IKEA s konceptem mobilních výdejních míst přichází. „Díky mobilním výdejním místům můžeme být zákazníkům blíže hned v několika městech v celém regionu. Je to flexibilní řešení, které přináší řadu výhod – zákazníci například mohou spojit vyzvednutí svých objednávek s dalšími nákupy v přilehlých prodejnách, a ušetřit tak čas. Další výhodou je v dnešní době i bezpečnost – vše bude probíhat venku na čerstvém vzduchu,“ říká Tamara Soukalová, sourcing developer IKEA Česká republika.

První z výdejních míst v regionech otevřela IKEA v červnu 2020 v Hradci Králové, pak následoval Liberec, Zlín, České Budějovice, Olomouc a Plzeň. V letošním roce plánuje otevřít další také v Karlovarském a Ústeckém kraji a plánovací studio v Praze.

K TÉMATU

Ceny za službu jsou odstupňovány podle celkové hmotnosti zboží v objednávce. Začínají na 99 Kč pro objednávky do 15 kg a maximální cena za tuto službu je 699 Kč u objednávek, které přesahují 200 kg. Více informací najdete zde. Zákazník, který si zboží objedná na webu IKEA.cz a zvolí si službu Klikni a vyzvedni, bude mít nově na výběr možnost vyzvednutí právě na mobilním výdejním místě v Karviné, Frýdku-Místku, Havířově a Třinci. Výdej objednávek bude probíhat na parkovišti u obchodů Tesco z přistaveného vozu v těchto dnech a časech:

Havířov, Železničářů 1303/8 úterý 9-11 hod, čtvrtek 15-17 hod, sobota 9-11 hod

Karviná, 17. listopadu 883/2a pondělí 15-17, středa 9-11, pátek 15–17, neděle 9-11

Třinec, Frýdecká 77 úterý 15-17, čtvrtek 9-11, sobota 15-17

Frýdek-Místek, Příborská 2270 pondělí 9-11, středa 15-17, pátek 9-11, neděle 15-17