„Náš návrh na další postup jsme podali už před několika měsíci, v rámci něj pracujeme s variantou příchodu investora. Nějaká jednání probíhají, konkrétní informace bych ale prozatím nerad zveřejňoval," řekl Deníku manažer a zároveň spolumajitel společnosti Job Air Technic Daniel Barč s tím, že výsledky jednání s investory společnost zveřejní těsně před jednáním s věřiteli.

Hlavními věřiteli mošnovské opravny jsou Česká exportní banka a Česká spořitelna. Právě ta bude podle něj trvat na manažerské reorganizaci ze své strany. Díky tomu, že se společnosti Job Air Technic podařilo prodloužit pojištění rizik o další rok, mohla pokračovat na velké zakázce pro ruský Aeroflot.

I díky tomu se stabilizovalo vyplácení mezd zaměstnancům. „S výplatami jsme vázáni na průběh zakázek. Nechtěli jsme jít cestou provozního úvěru. Kdybychom ho měli, k prodlevám by nedocházelo. V současné době jsou všechny mzdy vyplaceny," uvedl dále Daniel Barč.

To potvrdil také předseda dozorčí rady společnosti Libor Jílek. „Situace se uklidnila, stabilizovala se i v oblasti mezd. Mezi profesně vzdělaným personálem samozřejmě kolovaly nejrůznější fámy. Manažeři ale zaměstnance pravidelně informují o situaci. Nikdo z odborníků by o práci v Job Airu přijít neměl," uvedl Jílek.

Česká spořitelna podle Kláry Pačesové z tamního tiskového centra podporuje zachování provozu podniku. „Bez ohledu na způsob řešení úpadku. Současně počítáme s tím, že proběhne transparentní a otevřené hledání investora v rámci insolvenčního řízení. Jsme připraveni aktivně se podílet na řešení situace dlužníka z pozice přihlášeného věřitele v insolvenčním procesu," uvedla Klára Pačesová.