Vybraná firma už uhradila roční nájemné 1,37 milionu korun, řekla mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Ubytovna by podle jednatele společnosti E.P. System měla začít fungovat v říjnu, práci v ní najde zhruba pět lidí. "V budově takzvaného monobloku je přes 30 pokojů se sociálním zařízením na chodbě, kinosál, jídelna a kuchyně, vše bez zařízení," uvedla mluvčí.

Objekt nyní podle Matějíkové prochází nutnými stavebními úpravami. K těm se město před pronájmem zavázalo a také je zaplatí. "Do září bude v objektu zprovozněna plynová kotelna, celkovou opravou projde také ústřední vytápění a rozvody vody. Investice jsou odhadovány na bezmála jeden a čtvrt milionu korun," doplnila vedoucí odboru správy obecního majetku Hana Kalužová.

Po ukončení nutných úprav podepíše město s firmou pětiletou nájemní smlouvu. Jednatel společnosti E.P. System Radim Hejl řekl, že ubytovna by měla začít fungovat nejpozději do konce října. Nájemce podle něj investuje stovky tisíc korun do zprovoznění a vybavení. "Budova deset let nejela, souběžně s pracemi, které začal magistrát, malujeme, opravujeme okna a připravujeme k tomu, aby to bylo vhodné pro užívání," řekl Hejl, jehož stavební firma vznikla před dvěma lety a má pobočku přímo v areálu kasáren, asi sto metrů od monobloku.

V ubytovně podle Hejla najde práci zhruba pět lidí. Nájemce počítá s tím, že ubytuje především zaměstnance nové automobilové továrny, kterou v nedalekých Nošovicích buduje jihokorejská automobilka Hyundai, a zaměstnance dodavatelských firem automobilky. Bývalou vojenskou ubytovnu získalo město bezplatně od armády asi před třemi lety. Magistrát původně zvažoval, že objekt nechá přebudovat na levné sociální byty. Podle primátorky Evy Richtrové (ČSSD) je ale pronájem budovy jednodušším řešením.