Pro malou návštěvnost, ale především značnou ztrátovost byl počátkem devadesátých let provoz kina dočasně pozastaven. I když se v následujících letech zde občas promítalo, byla to převážně jen filmová školní představení. V posledních letech došlo k částečné modernizace kina, provedly se jeho nutné technické úpravy, oprava stávajících promítacích přístrojů, modernizace zvukového záznamu s možností promítat filmy s ekologickou stopou.

Rovněž byla provedena úprava promítacího plátna a promítacích přístrojů tak, aby bylo možno uvádět také širokoúhlé filmy.
V letošní roce se v Bašce rozhodli k dalšímu kroku, pokusili se, alespoň na několik letních a podzimních měsíců, obnovit provoz svého kina. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, především proto, že mnoho kin v našem regionu, ale také v řadě dalších míst, se především z důvodů ekonomických ruší. V listopadu byl provoz kina v Bašce po dobu zimních měsíců přerušen. Rozhodně se tak však nestalo proto, že by se kino v Bašce setkalo s nezájmem.

„Uskutečnilo se celkem jedenačtyřicet filmových představení, které navštívilo 4 379 diváků. Průměr na jedno filmové představení je 107 návštěvníků. Jestliže je celostátní průměr návštěvnosti na jedno filmové představení 32 diváků, pak v návštěvnosti si v Bašce rozhodně nevedeme špatně,“ uvedl vedoucí kina Leoš Brantál.

Určitě k tomu přispěl i výběr filmů: Bathory, Nestyda, Venkovský učitel, František je děvkař, Bobule, U mě dobrý, Taková normální rodinka. Byly to převážně české filmy, které dokázaly oslovit mnohé nejenom z Bašky, ale i z Pržna, Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí. Nechyběli lidé ani ze vzdálenějších míst – z Čeladné, Janovic i dalších míst.

K obnovení promítání by v Bašce mělo znovu dojít v příštím roce, kdy se ve středu 1. dubna bude v kině promítat nová česká komediálně laděná pohádka Peklo s princeznou. V Bašce uvažují také o zavedení filmových představení pro seniorkluby. Budou osloveni nejenom zájemci z Bašky, ale také z okolních míst - Pržna, Starého Města, Janovic, Frýdlantu nad Ostravicí, Frýdku-Místku.

FRANTIŠEK VANÍČEK