„Na místě jsme provedli šetření. Zjistili jsme přesný počet psů, kteří jsou starší tří měsíců. Dále budeme postupovat podle daňového řádu a obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích, protože majitel neměl psy řádně přihlášeny. Nesplnil danou ohlašovací povinnost. Jako obec jsme nevěděli, že tato množírna vůbec existuje," potvrdila Deníku v úterý 12. února po poledni místostarostka obce Řepiště Jaroslava Bezecná s tím, že dotyčnému majiteli dali k vyplnění formuláře.

„My psy nečipujeme, každý pejsek ale dostane známku s číslem," upřesnila místostarostka Jaroslava Bezecná, která se vyjádřila i k tomu, jaká je spolupráce s majitelem množírny. „Když jsme prováděli šetření na místě, tak jsme s ním problém neměli. Každopádně bude muset zaplatit pokutu a zpětně poplatky za několik let provozu," prohlásila Jaroslava Bezecná.

Bude platit pokutu

Podle informací redakce by se celková částka mohla za zhruba 150 psů vyšplhat na více než 300 tisíc korun.

„Nejsme kompetentní řešit zdravotní stav pejsků a odchov. To je věc krajské veterinární správy. My můžeme zasáhnout jen v rámci zákonů. S majitelem jsme se bavili, že vzhledem k podmínkám, v jakých množírnu provozuje, by bylo vhodné, aby odchov psů raději ukončil. Jeho stanovisko ještě neznáme, protože dosud nepřišel na úřad ani s přihlašovacími formuláři. Další existence množírny je tedy v jednání. Je ale možné, že úplně skončí," připustila i tuto možnost místostarostka obce.

Redakce se během úterka pokoušela opakovaně dovolat i majiteli množírny, ten ale na svém mobilu měl jen hlasovou schránku. Obyvatelé Lískovce by uvítali, kdyby množírna ukončila provoz.

„Moc bych uvítala, kdyby to okamžitě zavřeli. Já mám zvířata strašně moc ráda, takže mě takové podnikání, ve kterém jde o kvantitu nad kvalitou, opravdu dráždí. Doufám, že takový člověk už pejsky mít nikdy nebude," rozpovídala se místní žena, která nechtěla být jmenována.

Podnikání velkochovatele psů Petra Žišky zajímá i frýdecko-místecký magistrát. Živnostenský úřad zahájil kontrolu podnikatele, který byl vyzván k součinnosti. Zároveň s tím se začalo o pochybnou stavbu v Lískovci zajímat také oddělení stavebního řádu, které bude zjišťovat, zda má podnikatel objekt řádně zkolaudovaný.