Hospodářská krize se nevyhnula ani Třinecku. Zajímavé srovnání nabízejí statistiky zájemců o zahájení podnikání v Třineckém podnikatelském inkubátoru. V prvních dvou letech existence inkubátoru, tedy v období 2007 až 2008, evidovalo jeho vedení průměrně 16 zájemců o zahájení podnikání.

V roce 2009 však došlo k padesátipro­centnímu poklesu. Navíc se prodloužila přípravná fáze před samotným zahájením podnikání, což způsobilo, že v loňském roce v podnikatelském inkubátoru nezahájila podnikatelskou činnost žádná nová začínající firma.

Letos je to výrazně lepší, říká Banot

Ředitel Michal Banot uvedl, že letos se situace výrazně zlepšila. „Jen za první tři měsíce jsme zaznamenali několik nových zájemců o podnikání, přičemž jeden zájemce již do inkubátoru vstoupil a další dva svůj vstup plánují od začátku května. Kromě těchto tří letošních zájemců se o služby třineckého podnikatelského inkubátoru zajímá programátorská firma z Uherského hradiště, která chce v Třinci vybudovat své vývojářské centrum pro podporu svých internetových aplikací,“ konstatoval Banot.

Dodal, že vedení podnikatelského inkubátoru chce ještě letos představit nové logo, internetové stránky a silněji se zaměří na jednu cílovou skupinu. „Jedná se o mladé lidi, kteří odešli z regionu za prací. Cílem pracovníků inkubátoru je přesvědčit tyto mladé lidi, že Těšínské Slezsko je atraktivním místem nejen k podnikání a práci, ale také k plnohodnotnému životu,“ naznačil Michal Banot.