„V České republice chybí a budou chybět vzdělaní technici. Přišli jsme s projektem, který má zvýšit zájem žáků středních škol o praktické vyučování s novými technologiemi zaměřenými na obnovitelné zdroje energií. Účelem projektu je také zvýšit zájem žáků základních škol o obory prostřednictvím projektových dní, exkurzí a soutěží, které budou prezentovat popularizované obory," uvedl Jan Poledník, výkonný ředitel Moravskoslezského energetického klastru.

Jedním ze studentů, který ve Frýdku-Místku využívá novou učebnu, je i Rostislav Řehák.

„Je to pěkné. Jedná se o oživení výuky. Je nám k dispozici více ukázek přímo z praxe. Můžeme si zde změřit výkony, napětí a podobně. Prostě zjistíme, jak se dané věci chovají přímo v praxi," řekl Rostislav Řehák ze Sviadnova, který letos maturuje.

„Od prvního ročníku, co jsem tady, se vybavení školy posunulo hodně kupředu. Je to lepší. Máme tady i moderní učebnu automatizace, která mě zaujala a možná tímto směrem se bude ubírat mé další snažení," uzavřel Rostislav Řehák

Učebna je vybavena funkčními výukovými systémy a novými didaktickými pomůckami, které umožní studentům rozvíjet praktické dovednosti a manuální zručnost.