Třeba v autokempu v Lučině na břehu Žermanické přehrady na velké investice nemají peníze. I obec, které kemp patří, připouští, že je areál zastaralý. V budoucnu by se to mohlo změnit, zatím se ale lidé musejí spokojit jen s opraveným sociálním zařízením. „Máme novou dlažbu a sprchové automaty na teplou vodu, aby vydržela celý den. Ceny v kempu zůstávají stejné," přiblížil provozovatel autokempu Ivo Fajkus.

Areál zahájil provoz v květnu, prozatím však počet návštěvníků příliš radosti nevyvolal. I na opačném břehu Žermanické přehrady věří, že víkend ztráty zacelí. Pomoci by měla i dobrá kvalita vody. „Zakalilo se to po povodních, ale průhlednost se zvyšuje. Přehrada je hodně naplněná, chybí jenom snad osmdesát centimetrů," vylíčil provozovatel kempu pod Husarůvkou v Soběšovicích Zdeněk Hrabec. Kromě zrekonstruovaných záchodů zůstalo v kempu vše při starém včetně cen.

Novinku naopak chystají v autokempu Olešná. Multifunkční hřiště v duchu pirátského světa, které roste na travnaté ploše pod cyklostezkou, poslouží dětem i dospělým. Vyjde na více než deset milionů korun.

V blízkosti autokempu U viaduktu v Dolní Lomné sice přehradní nádrž chybí, návštěvníci to přesto mají k vodě blízko. „Lidé se koupou v řece. Myslím si, že je tady pěkněji než u přehrady," řekla provozovatelka kempu Taťána Marszalková.

„Máme tady tři splavy a novinkou je, že jsou opravené," dodala s tím, že splavy před časem poničila povodeň.Autokemp je v borovicovém háji a patří obci. Velice slušně je zaplněn už od jara. „Přívěsová část je čtyři až pět měsíců jistá. Kapacita je 35 přívěsů, stabilně jich tu stojí třicet. Lidé jezdí," těší provozovatelku. Podle ní se do kempu vejde i zhruba padesát stanů, návštěvnost této části areálu ale závisí vyloženě na počasí. „Stany jsou loterie," konstatovala Taťána Marszalková.

Prozradila, že v nejbližší době se chystá stavba nového asfaltového vjezdu a že kemp se má ještě letos dočkat rovněž nového osvětlení. „Vjezd už je vyjednán, ten bude stoprocentně. Pokud jde o osvětlení, tak počítám, že by to mohlo být na podzim," doplnila provozovatelka.