Konečné rozhodnutí by mělo padnout 18. března, a to na mimořádném zasedání frýdecko-místeckých zastupitelů. Stavět se však bude jen tehdy, pokud se podaří získat úvěr.

Mezi lidmi se však stále hovoří také o zachování Víceúčelové sportovní haly (VSH), která stojí na břehu Ostravice už 28 let. Někteří se nechtějí vzdát představy, že tuto dominantu města by měla nahradit právě Polárka.

„Tolik peněz se v minulosti platilo Sportplexu, tak nechápu, proč to nechali zajít tak daleko. Hala není až tak zchátralá, to jen město z ní udělalo budovu na odpis. Potvrdili to přece i odborníci," podivoval se Místečan, který nechtěl uvést své jméno. „Je fakt, že nesplňuje moderní trendy, ale i to lze řešit. Rozhodně by rekonstrukce nestála dvě stě milionů korun, které se chystají použít na Polárku. Dala by se dělat po etapách, na splátky a je zde i možnost sehnat ještě nějakou dotaci. Dokáže si někdo představit, co všechno by se za ušetřených 100 milionů dalo pořídit, kde zainvestovat? Takhle se akorát město zase zadluží, a to na hezky dlouho," dodal.

A co koncerty?

„Navíc Polárka bude maličká, obyčejná malá hala. Podobných zázemí pro menší sporty je tady spousta, ale takovou velkou halu, to už město nebude nikdy schopné vybudovat. Na větší koncerty tak budeme muset jezdit do Třince a do Ostravy," poznamenal muž.

Pro zachování VSH je i občanské sdružení Vize FM, které se neúspěšně pokusilo o zařazení haly mezi kulturní památky. Rovněž vytvořilo petici s nejméně třemi tisíci podpisy, kterou koncem loňského roku obdrželi zastupitelé.

„S panem Michalem Pobuckým jsem se setkal ještě před nástupem do funkce primátora. Ohledně haly jsme si vyměnili několik informací a sdělili své názory, avšak bez nějakého konečného výsledku," sdělil Deníku Martin Zouzal z Vize FM.

Podle vyjádření mluvčí magistrátu Jany Matějíkové se město k petici již vyjádřilo. „Pokud se jedná o petici k zachování VSH, pak na zastupitelstvu z prosince 2012, kde vystoupil pan Zouzal za Vizi FM, bylo veřejně oznámeno, že peticí se město bude zabývat na březnovém zasedání zastupitelů, které bude věnováno zejména VSH a nové hale Polárka. Předloženy by měly být i některé dokumenty, které požadoval zastupitel Martin Špetla. V březnu by již měla být známa cena, ze kterou by se nová hala Polárka postavila. Poslední slovo ale budou mít právě zastupitelé, kteří budou schvalovat její výstavbu," uzavřela mluvčí.