"Lyžaři i vyznavači letních adrenalinových atrakcí se tak budou moci těšit řezbami ze dřeva v beskydské přírodě," přiblížila záměr areálu jeho mluvčí Dorota Havlíková. Soutěž tesařské zručnosti v Mostech u Jablunkova vyhrál Wladek Ligocki z polských Barzanowic.

"Chtěli jsme nejen nabídnout návštěvníkům přímé nahlédnutí do dílny tesařů během druhého ročníku soutěže tesařské zručnosti. Přišli jsme na nápad, že bychom postupně mohli v areálu rozmístit nejlepší práce z jednotlivých ročníků, a vytvořit tak ojedinělou galerii řezbářských prací pod širým nebem," uvedla Jana Maštalířová ze společnosti Maflex, která v areálu provozuje hotel Grůň.

Zatímco v prvním ročníku tesaři vyráběli nábytek právě do interiéru nového hotelu, postaveného ze dřeva v horském stylu, letos měli volnou ruku ve výběru tématu. Na parkovišti Ski areálu se pak za vytí motorových pil proměnily velké kusy dřeva ve starého chlapa, kačera Donalda, ruku držící kouli nebo Eiffelovu věž. Právě mohutná řezba starého chlapa, na níž pracoval umělecký řezbář z polských Beskyd, Wladek Ligocki, získala první místo.

Ski areál i hotel Grůň chtějí v soutěži každým rokem pokračovat a věří, že během několika nejbližších let výsledky klání zaplní svah, na kterém se sportovní areál rozkládá. "Část výrobků vždy vydražíme během silvestrovské noci a výtěžek půjde na charitativní účely," dodala Maštalířová.

Ředitel Ski areálu Alois Martynek řekl, že během víkendu přišlo několik tisíc lidí. Počet návštěvníků areálu se prudce zvýšil počátkem léta, červnové tržby vzrostly meziročně téměř o 30 procent. Hosté mají v Mostech k dispozici již od loňska rozsáhlé lanové centrum, dřevěné městečko pro děti, bobovou dráhu a velké trampolíny. Novinkou je takzvaný Gorolszus, téměř 250 metrů dlouhý sjezd na laně. Od jara jsou nově zpřístupněné také terénní park pro horská kola a sjezdovka pro koloběžky, prázdninovými novinkami jsou paintball a střelba z luku.