„S ohledem na dobré hospodářské výsledky byly zaměstnancům na návrh představenstva firmy ještě letos vyplaceny mimořádné odměny, čímž se podle předběžných propočtů zvýší průměrný výdělek o 1500 korun měsíčně, oproti dojednané výši pro rok 2018. Příští rok by průměrná mzda v TŽ měla překročit 36 tisíc korun za předpokladu, že firma bude prosperovat,“ upřesnila mluvčí hutě Petra Macková Jurásková.

Zaměstnancům se konkrétní navýšení promítne do nového platového výměru od 1. ledna 2019 v závislosti na pracovním zařazení a osobním ohodnocení. Součástí dohody je také nárůst příspěvku zaměstnavatele do penzijního připojištění zaměstnanců o 350 korun, čímž průměrný příspěvek zaměstnavatele přesáhne 1100 korun měsíčně. Penzijní připojištění si v třinecké huti ze sedmi tisíc zaměstnanců platí drtivá většina – přes šest tisíc lidí.

Třinecké železárny i v roce 2019 chystají investice do rozvoje firmy ve výši přesahující 2,5 miliardy korun z toho 800 milionů korun směřuje do ekologických projektů. „Na trhu máme stabilní postavení a díky investicím do technologií je o naši ocel zájem. Budeme se však muset vyrovnat s růstem nákladů za emisní povolenky, jejichž cena roste a promítá se výrazným způsobem do výroby oceli i do ceny energií,“ upozornil na nejzávažnější riziko příštího období generální ředitel hutě Jan Czudek. Přesto doufá, že se plánovaný hospodářský výsledek podaří splnit a ustát všechna rizika v oboru.

Ilustrační foto.
Hurá na lyže: areály spouštějí vleky už před Vánoci