Je to i příklad Aquaparku Olešná, kam dosud přišlo „jen" necelých třicet tisíc plavců.

„Návštěvnost je zatím průměrná, koresponduje s počasím. Koupaliště navštíví přibližně tisíc lidí denně, když je slušné počasí. Letošní sezona zatím nemůže konkurovat té minulé," řekla vedoucí aquaparku Jana Adamczyk Vicherová a dodala, že s návštěvností kempu jsou naopak velmi spokojení. „Souvisí to s tím, že lidé vyhledávají tuzemské dovolené," míní Adamczyk Vicherová.

Spokojenost nepanuje ani v Ostravici, kde se nachází vysoko položené koupaliště Sluníčko. „Bídné, tady nahoře je sezona nic moc. Oproti loňsku je to nesrovnatelné, ale minulý rok byl extrémní. Letos vysvitne slunce, ale za chvíli zajde a je zima nejsou po sobě dva tři dny, které by byly teplé," zhodnotil Pavel Světelský, manažer Penzionu Sluníčko, jehož je koupaliště součástí. V červnu podle něj koupaliště navštívila tisícovka lidí. Za červenec, do čtvrtka, si přišlo zaplavat o dva tisíce lidí více. „Pokud bude dobrý víkend, za všechny červencové dny to může být maximálně pět tisíc lidí," prohlásil manažer koupaliště s tím, že naopak s návštěvností letních koncertů, které se v areálu každoročně konají, jsou ve Sluníčku spokojení.

Také v případě Třince se dá mluvit o tom, že loňská prosluněná sezona se nezopakuje. „K 30. červnu navštívilo koupaliště 3620 lidí, k 27. červenci to bylo zatím 7530 lidí," řekla včera Deníku Eva Topiarzová z příspěvkové organizace STaRS. Před rokem v hutnickém městě napočítali během tří měsíců více než čtyřicet tisíc plavců.

Koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí loni přivítalo více než 28 tisíc lidí. A také tam vědí, že letošní léto určitě tak úspěšné nebude. „V červnu jsme měli 2479 lidí, v červenci je to zatím 7081 návštěvníků," shrnul vedoucí frýdlantského koupaliště Pavel Václavínek.

CHYBÍ HLAVNÍ ATRAKCE

Ve Frýdlantě nicméně doufají, že srpen bude teplotně nadprůměrný a že celková návštěvnost se bude pohybovat okolo 20 tisíc lidí. Výrazný propad návštěvnosti zaznamenali v aquaparku v Mostech u Jablunkova. Zatímco loni se zde během 49 dnů koupalo 9971 platících lidí, letošní čísla možná nebudou ani poloviční. „Za červen to bylo 671 lidí a za červenec zatím 1405. Často je škaredě a prší, bazén byl otevřený jen šestnáct dní a lidé nechodí," naznačila provozní Eliška Bazgierová s tím, že část lidí mohl od opakovaných návštěv odradit fakt, že není v provozu skluzavka, tady hlavní atrakce mosteckého areálu. „Určitě to má vliv," poznamenala Bazgierová.