Nemocnice získala prvenství v této anketě již potřetí, přičemž v letošním roce se do projektu zapojilo 156 nemocnic.

„Obhajoba prvenství v této anketě je pro nás něčím výjimečným," uvedl předseda představenstva Nemocnice Podlesí Karel Lukeš.

„Jsme relativně malá nemocnice, což je v tomto kontextu naší výhodou. Vládne zde téměř rodinná atmosféra, nadstandardní spolupráce mezi jednotlivými odbornostmi, kde prospěch pacienta ze zvoleného typu léčby je tím určujícím. Pacienta naše zdravotní péče nestojí nic navíc, vše je hrazeno v rámci zdravotního pojištění klienta. Jsme jen špička ledovce všech zařízení skupiny Agel, kde je to stejně tak," dodal ředitel Karel Lukeš.

Nemocnice Podlesí se v absolutním pořadí ankety Health Care Institutu neumístila na prvním místě poprvé.

Jako nejlepší nemocnici si ji zaměstnanci a pacienti zvolili také loni, kdy se na Podlesí mimochodem pochlubili i výstavbou nejmodernějšího hybridního sálu ve střední Evropě, a v roce 2009. „Našimi nástroji jsou absolutní profesionalita lékařských týmů, výjimečná ošetřovatelská péče a nadstandardní služby," prohlásil Karel Lukeš. „Vše směřuje k jedinému akceptovatelnému výsledku, kterým je spokojený pacient," konstatoval.

Zdravotnické zařízení se specializuje na poskytování zdravotní péče v oblasti kardiologie, kardiochirurgie, miniinvazivní chirurgie a v léčbě onemocnění cév. Je také součástí národní sítě Komplexních kardiovaskulárních center ministerstva zdravotnictví.