První místo v kategorii cukrářských výrobků získala frýdecká pekárna Labužník Celiak. Jejich karamelový větrník tak ponese značku Regionální potravina. Celkově je to už popáté, kdy se Labužník v soutěži umístil na jedné z prvních dvou příček, poprvé tomu bylo v roce 2014.

„Nepoužíváme polotovary. Všechno si od základu vyrábíme sami u nás v provozovně. Lokální suroviny a poctivá řemeslná práce dělá z našich výrobků bezkonkurenční zboží. Regionální potravinu vnímáme jako ocenění tvrdé každodenní práce každého z nás. Velmi si vážíme toho, že v ohromné konkurenci výrobků s lepkem, je možné vyhrávat s bezlepkovými,“ říká vedoucí provozovny Ondřej Hüner.

Už sedm let funguje tato bezlepková pekárna a cukrárna jako rodinná firma. Impulzem k otevření Labužníka byla diagnóza celiakie u jednoho ze členů Hünerovy rodiny. Všichni kvůli tomu změnili svůj jídelníček a jedí pouze bezlepkové potraviny.

V Labužníku nevzniká pečivo a zákusky jen pro celiaky. „Pečeme pro každého. Všechny výrobky, které u nás zhotovujeme, jsou bez lepku a řada z nich také bez laktózy. Vybere si u nás každý i ten, kdo má na určité potraviny alergii, či intoleranci,“ tvrdí Ondřej Hüner.

Projekt Regionální potravina už jedenáctým rokem upozorňuje spotřebitele na domácí producenty místních potravin, „Produkty místních farmářů a producentů jsou u lidí stále oblíbenější. A to je skvělé, často jde o menší firmy nebo rodinné podniky. Lidé se učí sledovat, zda utrácejí své peníze za zeleninu dovezenou tisíce kilometrů, nebo od svého souseda. Proč dovážet potraviny odněkud zdaleka, když to dobře umíme i u nás,“ myslí si hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Ocenění Regionální potravina je projekt ministerstva zemědělství. Mohou ho získat pouze malí a střední producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Oceněný výrobek má právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let.

Tereza Liczmanová