Posílená provozní doba o víkendu umožní indikovaným pacientům v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice a Nemocnici AGEL Nový Jičín podstoupit odběr během soboty a neděle v čase od 7:00 do 15:00 hodin. Již nyní je jasné, že s ohledem na vysokou poptávku bude kapacita rychle vyčerpána nejen tam, ale také v Nemocnici AGEL Český Těšín, kde bude testování probíhat ve víkendových dnech také, a to v čase od 9:00 do 13:00 hodin. Ze tří dnů v týdnu se tak v českotěšínské nemocnici počet odběrových dnů navýšil na sedm. V Novém Jičíně a Ostravě-Vítkovicích dosud testovali od pondělí do pátku.

Zdravotníci v Českém Těšíně se také rozhodli do testování upravit vlastní preventivní program pro děti, aby měly na nekomfortní proceduru i příjemnou vzpomínku. Aktuálně je dětská skupina zastoupena mezi testovanými až v 30 procentech.

Jak vyhnat z rukou všechny Škodlíky

„V naší nemocnici jsme vloni zavedli preventivní program Jak vyhnat z rukou všechny Škodlíky, který zábavnou formou učí nejmenší mýt si ruce a po zdárném absolvování dostávají děti malé dárky. Letos se projekt s ohledem na epidemiologickou situaci uskutečnit nemohl, ale rozhodli jsme se ho nyní transformovat tak, abychom ho mohli využít při testování a děti tak dostávají od nás malé dárky za jejich velkou statečnost,” říká Pavlína Pnioková, marketingová pracovnice Nemocnice AGEL Český Těšín.

Aktivita Jak vyhnat z rukou všechny Škodlíky zábavnou formou učí nejmenší mýt si ruce a po zdárném absolvování dostávají děti malé dárky.Zdroj: www.agel.cz

I nadále mají k dispozici odběrové místo v dostupné vzdálenosti indikovaní pacienti nejzápadnějšího okresu Moravskoslezského kraje, a to v Nemocnici AGEL Podhorská v Bruntále, kde se testuje každý všední den od 6:00 do 8:00 hodin a od 13:00 do 15:00 hodin. Stejný čas zde mohou využít také samoplátci, pro které jsou v kraji k dispozici aktuálně testovací kapacity skupiny AGEL také v Ostravě-Vítkovicích a Českém Těšíně.

Kromě kapacity odběrových míst navyšuje skupina AGEL i počty provedených laboratorních analýz. Vzorky aktuálně vyšetřují laboratoře AGEL v Ostravě, Prostějově a Plzni s celkovou denní kapacitou až 3000 vzorků.