„Lůžka doplnila vybavení anesteziologicko-resuscitačního oddělení, jednotky intenzivní péče interního oddělení a nových oddělení následné intenzivní péče a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Čtyřdílné lůžko určené pro intenzivní péči umožňuje samostatné polohování zad, stehen, lýtek a výškově nastavitelné postranice podporují bezpečnost pacientů,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Jarmila Dostálová.

Odra v období sucha. Ilustrační snímek.
Sucho v moravskoslezském regionu trvá, situaci zachraňují nádrže

„Oboustranné plynulé naklápění lůžka zjednodušuje manipulaci a sestřičkám usnadňuje pravidelné polohování pacientů, což snižuje riziko vzniku proleženin. K prevenci dekubitů přispívají také speciální matrace. Pomocí čidel zabudovaných v lůžku sleduje systém pohybovou aktivitu pacienta a jeho přítomnost na lůžku a přispívá tak k prevenci pádu,“ vysvětlila náměstkyně Dostálová.

„Slovenská strela“ před Technickým muzeem Tatra Kopřivnice.
Legendární Slovenská strela podstoupí omlazovací kúru

Díky ručnímu a nožnímu ovladači může personál snadněji nastavit lůžko až do výšky 80 centimetrů, čímž získá lepší přístup k pacientovi při vyšetřování a ošetřování.

Snížení lůžka do mobilizační polohy ve výšce 40 centimetrů zase usnadňuje lepší a pohodlnější vertikalizaci pacienta. Pomocí samostatného ovladače si také sám pacient může nastavit polohu lůžka, díky unikátním madlům má větší jistotu při vstávání z postele a minimalizuje se tak riziko jeho pádu.

Následky nehody byly tragické.
Odvolací senát si vzal čas na rozhodnutí o tragické nehodě

Jednotka intenzivní péče interního oddělení byla současně vybavena i bariatrickým lůžkem, které má nosnost 320 kilogramů. Ložnou plochu lze prodloužit až o 30,5 centimetru a je určeno pro bezpečnou manipulaci s nadměrným pacientem. ,

Ke každému lůžku patří stolek s nastavitelnou výsuvnou deskou.

Současný starosta Hrčavy Petr Staňo.
O nových zastupitelích je někde už jasno