Podíl nezaměstnaných osob tím pádem dosáhl hodnoty 6,2 procenta. Z celkového počtu nezaměstnaných bylo 8985 takzvaně dosažitelných, kteří mohli okamžitě nastoupit do zaměstnání. Úřad práce evidoval 4494 žen, což je 49 procent z celkového počtu evidovaných. V porovnání s předcházejícím měsícem se jejich počet snížil o 234.

Počet absolventů a mladistvých ve srovnání s minulým měsícem klesl o devětašedesát. Příznivý pokles se dotkl také osob se zdravotním postižením, jelikož dvanáct lidí z této kategorie si našlo práci. Během minulého měsíce požádalo o zprostředkování zaměstnání 954 osob. V nabídce úřadu práce bylo už tradičně nejvíc volných pracovních míst pro číšníky a servírky, kuchaře, horníky, uklízečky a pomocné pracovníky ve výrobě.

I devětadvacetiletá Simona Kaszperová z Třince, kterou včera Deník náhodně oslovil, byla po absolvování školy nějakou dobu bez pracovního místa.

„Na úřadu práce jsem neuspěla, takže hledání bylo z větší části na mé šikovnosti. Tehdy pro mě neměli vhodné místo. Mám vystudovaný chemický obor. Nakonec jsem musela za poměrně nízký plat pracovat jako recepční. Proto jsem přešla jinam, jenže ani momentálně nemám nic nastálo. Jedná se o záskok za kolegyni, která je na mateřské," konstatovala mladá žena.