Srovnání okresů
Nový Jičín 6,9 %
Frýdek-Místek 7,1 %
Opava 8,5 %
Ostrava 11,2 %
Karviná 12,2 %
Bruntál 13,6 %

Většinu z nich tvořili muži, pokles teplot totiž tak jako každý rok utlumil sezónní práce ve stavebnictví. Čísla o nezaměstnanosti jsou však optimističtější než před rokem, tehdy nezaměstnanost dosahovala 7,9 procenta.

Situace na Frýdecko-Místecku kopíruje celorepublikový trend. V České republice nezaměstnanost meziměsíčně stoupla na 7,7 procenta z prosincových 7,5 procenta, i tak je to ale skoro o procento lepší číslo než loni v lednu.

V Moravskoslezském kraji se podíl nezaměstnaných zvýšil na deset procent. Nejvíce jich přibylo do evidence ostravského úřadu práce, a to 449, v kraji ale nejvíce stoupla nezaměstnanost v okrese Opava, konkrétně o 0,3 procentního bodu. Naopak Novojičínsko patří mezi jediné čtyři regiony v republice, kde nezaměstnanost meziměsíčně poklesla.

Snadněji než dříve si ve frýdecko-místeckém okrese hledají práci absolventi a mladiství, kterých je v evidenci ve srovnání s loňskem o 38,8 procenta méně.

K mírnému optimismu vybízí i nabídka pracovních míst. Úřad práce na konci ledna evidoval 884 volných pozic, což je o 269 míst více než ve stejném období roku 2014 a o 47 více než na konci prosince. Na jedno volné pracovní místo připadalo přibližně dvanáct uchazečů, loni jich bylo zhruba o sedm více.

Zájem je o pomocné pracovníky ve výrobě, obsluhu důlních zařízení, řidiče, svářeče, mechaniky, nástrojáře nebo také o pracovníky v pohostinství.