Mzda už dávno není jediným příjmem zaměstnanců. Mezi odměny a motivující faktory, díky kterým pak odvádějí ještě větší výkony, patří takzvané zaměstnanecké benefity. Každý podnik má jiný výběr, kterými se mnohdy snaží nalákat i nové posily. Obdobně nastavený systém již začal fungovat v automobilce Motor Manufacturing Czech v Nošovicích.

Vedoucí sekce benefitů Marta Mocková Deníku uvedla, že kromě perspektivního zaměstnání a práce s nejmodernějšími technologiemi nabízejí nadstandardní ohodnocení, další vzdělávání, odborný a kariérní růst. „Odměňovat budeme zaměstnance i příspěvky na stravné, firemním oblečením, zvýhodněnými cenami v čistírnách a školením v zahraničí. Denně si budou moci vybrat z korejské a české kuchyně. Během tohoto roku zajistíme pro zaměstnance i dopravu do Nošovic z Frýdku-Místku, Ostravy a Havířova, na což jim budeme i finančně přispívat,“ vyjmenovala další výhody vedoucí sekce benefitů nošovické automobilky Marta Mocková s tím, že navíc budou pořádat různé firemní společenské a sportovní akce.

„Operátoři a senior operátoři mohou očekávat docházkový bonus. Nabídneme rovněž i nadstandardní zdravotní péči vybraných zdravotních pojišťoven, příspěvek zaměstnavatele na životní a penzijní připojištění a exkluzivní nabídku mobilního operátora. A další benefity ještě chystáme,“ dále navnadila Marta Mocková. Zaměstnanecké výhody mají i ve společnosti Sportplex ve Frýdku-Místku, kterou v roce 2004 založilo město k provozování sportovních zařízení.

„Sportplex se snaží svým zaměstnancům poskytnout stabilní zázemí, prostor pro další vzdělávání v oboru a v rámci svých možností i zaměstnanecké výhody. Každému, kdo má u nás trvalý pracovní poměr, poskytujeme ročně dvacet volných vstupů do aquaparku. Kromě toho dostávají šedesátikorunové stravenky. Některým přispíváme taky na penzijní a životní pojištění,“ prozradil Petr Slunský, ředitel společnosti Sportplex z Frýdku-Místku, která provozuje víceúčelovou sportovní halu s kapacitou pro 6 000 sedících diváků.

Hala se neorientuje pouze na lední sporty, ale jedná se o multifunkční zařízení, kde je prostor i pro volejbal, házenou nebo box. Navíc je zde možné provozovat celou řadu společenských, kulturních a zábavných akcí. Společnost má pod sebou i aquapark u přehrady Olešná, který slouží rekreaci a relaxaci občanům města i blízkého okolí. Společnost má v zimní sezoně přibližně třicet zaměstnanců. Počet zaměstnanců přes léto stoupá až na šedesát.