Nová Hyundai KONA Electric navazuje na první generaci elektromobilu. „Nastartovali jsme úspěšnou cestu k elektrizující budoucnosti a čisté mobilitě a aplikovali řadu nových technologií. Hyundai má v segmentu elektromobilů silné postavení, a nepochybuji o tom, že nová KONA Electric bude díky svým kvalitám úspěšným následovníkem předchozí generace,“ podotkl prezident HMMC Changki Lee.

Kromě více prostoru v interiéru a zavazadlovém prostoru, má elektromobil nový informační systém, bezdrátové aktualizace mapových podkladů nebo panoramatickou zobrazovací plochu tvořenou dvěma displeji. Zajímavostí je funkce V2L (Vehicle-to-Load), díky čemuž dokáže nová KONA Electric napájet nebo nabíjet jakékoli elektrické zařízení. V autě si tak můžete například nabít notebook nebo vyfénovat vlasy.

Tomáš Vančura z Raškovic patří k poškozeným chovatelům, ovce má teď raději v podhůří ve Vyšních Lhotách, 10. 8. 2023.
Ovčí jatka na Morávce, místní chovy likvidují patrně hned dvě vlčí smečky

Moderní parkovací nebo bezpečnostní systémy ale nejsou jedinou novinkou, kterou KONA nabídne. Součástí elektromobilu bude i speciální kamera v kabině, která analyzuje obličej řidiče a v případě ospalosti nebo nepozornosti ho upozorní a v případě potřeby zasáhne.

Spolupráce v Nošovicích

Na vývoji nového elektromobilu se podíleli sami odborníci přímo z nošovické pobočky světoznámé automobilky. Už dříve se místní inženýři stali součástí vývoje, nicméně nyní se zapojili už do výkresových dokumentací od prvních náčrtů a plánů. „Ovlivňujeme tak už výkresy, ne až prototypy. Díky tomu se nám otevírá možnost ovlivnit charakter a parametry auta, ale také zohlednit specifika našeho závodu,“ řekl vedoucí subdivize výroby Martin Klíčník.

Starostka obce Ostravice Pavlína Stankayová.
Starostka Ostravice Stankayová řídila pod vlivem. Kvůli alkoholu je bez řidičáku

Koho nezaujme elektrický pohon, může si vybrat mezi hybridním pohonem nebo spalovacím motorem. Hyundai má v plánu v evropském regionu od roku 2035 nabízet pouze vozidla s nulovými emisemi. V souladu s přechodem k čisté mobilitě se v následujících letech bude rozšiřovat portfolio čistě elektrických modelů vyráběných v HMMC.