Nejpočetnější skupinou byli loni turisté z České republiky, následovali Poláci a Němci.

„Do statistiky návštěvnosti se velmi pěkně promítl zájem o Ryze hořké prohlídky stejně jako o další akce, které jsme v průběhu celého roku připravili," řekl Tomáš Raboch z oddělení cestovního ruchu Plzeňského Prazdroje.

Pivovar už dříve informoval o tom, že právě v roce 2014 se po dohodě s Českým statistickým úřadem změnila metodika výpočtu návštěvnosti. Data s předchozími roky jsou proto pouze velmi složitě porovnatelná.

Vysoký zájem návštěvníků zaznamenala také dárková prodejna Radegastův obchod. Rok 2015 bude pro nošovický pivovar rokem oslav.

„Klíčovou událostí pro náš pivovar bude připomínka 45. výročí od uvaření první várky piva," připomněl Tomáš Raboch. „Již dnes jsou v Návštěvnickém centru k vidění dvě ucelené sbírky od soukromých sběratelů výčepní sklo a sošky Radegasta. Připravujeme ale i další výstavu právě ke kulatému jubileu. Předměty, fotografie a vzpomínky nejen současných a bývalých zaměstnanců, ale také pamětníků z řad veřejnosti," dodal Tomáš Raboch.

Druhou velkou událostí letošního roku bude zvýšená koncentrace návštěvníků v kraji v souvislosti s květnovým mistrovstvím světa v ledním hokeji. „Polovina zápasů se odehraje v Ostravě a očekáváme zvýšený zájem tuzemských i zahraničních návštěvníků o prohlídky pivovaru," uzavřel Tomáš Raboch s tím, že pivo a hokej patří k sobě. Návštěvníci nošovického pivovaru se tak mohou těšit i na tematickou výstavu zaměřenou k propojení piva a hokeje.

Nejvýznamnější událostí roku pak bude již tradiční Radegast Den, který se letos uskuteční v sobotu 5. září.