Prvním klientem nové zdravotní pojišťovny, která získala licenci ministerstva zdravotnictví koncem loňského roku, se stal generální ředitel holdingu Agel Petr Vaněk, u pojišťovny se pojistili akcionáři i všichni ředitelé nemocnic a poliklinik této skupiny. Na svém „seznamu“ má Zdravotní pojišťovna Agel první zhruba tisícovku pojištěnců, další se bude snažit získat.

„Holding Agel provozuje nemocnice na severní a střední Moravě. Své služby bude zdravotní pojišťovna proto nabízet hlavně v těchto regionech, pojištěncům ale zajistí proplacení akutní péče na celém území České republiky. Nelze však vyloučit, že po stabilizaci pojišťovny může dojít k přehodnocení její regionální působnosti,“ vysvětlil Vaněk. Nová zdravotní pojišťovna sídlí v areálu Vítkovické nemocnice v Ostravě.

Další kontaktní místo vzniká v budově Hornické polikliniky v Ostravě, v Třinci si mohou klienti přijít vyřídit své záležitosti na náměstí T. G. M. v Olomouci do budovy polikliniky společnosti Dopravní zdravotnictví. Kontaktní místa časem přibudou v Přerově, Prostějově, Havířově, Opavě a dalších městech.

„Klienty chceme získat zejména sítí zdravotnických zařízení holdingu Agel. Přicházíme i s nabídkou nových nadstandardních služeb a se zajištěním kvalitního osobního servisu pro naše klienty. Nechceme na kontech pojišťovny vytvářet přebytky tak, jak se to děje u jiných zdravotních pojišťoven, ale všechny finanční prostředky směřovat k pojištěncům a zdravotnickým zařízením,“ tvrdí Vaněk s tím, že každý pojištěnec se v síti nemocnic Agel dočká zvýšené pozornosti.

Personál se postará, aby se cítil dobře a co nejdříve se uzdravil. „To však neznamená, že by pojištěnci ostatních zdravotnických pojišťoven byli v našich nemocnicích v nevýhodě, dostanou stejně kvalitní lékařskou péči. Ale našim pojištěncům, kteří budou souhlasit s pohybem po našich zdravotnických zařízeních, jsme schopni garantovat něco navíc. Například bude-li se náš klient léčit v našich zdravotnických zařízeních, naplánujeme sled jeho vyšetření a zákroků tak, aby se uzdravil co nejrychleji. Ostatní zdravotní pojišťovny nekoordinují pohyb pacientů mezi ambulancemi a nemocnicemi, nehlídají termíny, ani to, zda se některá vyšetření nedělají opakovaně. My to budeme sledovat,“ slíbil Vaněk.

Upřesnil, že pojišťovna Agel bude nabízet všem svým klientům stejně jako jiné zdravotní pojišťovny balíčky nadstandardních služeb, k nim však bonusy navíc. „Například pětistovkou přispějeme ženám a dívkám na antikoncepci či třeba na dětskou autosedačku, což jiné pojišťovny nedělají,“ uvedl Vaněk. Tvrdí, že nadstandardní služby může Zdravotní pojišťovna Agel nabídnout v širším rozsahu proto, že vlastník zakládající společnosti (podnikatel a mimo jiné majitel Třineckých železáren Tomáš Chrenek) investuje do rozjezdu pojišťovny sto milionů korun. „Jde o peníze, které nepocházejí ze zdravotního pojištění, ale jsou odjinud, což je výhodné pro naše budoucí klienty i pro celý systém,“ míní Vaněk.