Jmenuje se Borcad a přes dvacet let vyrábí křesla pro zdravotnictví a také sedačky do vlaků.

Jejich pohodlnÁ sedadla navržená akademickým sochařem Jiřím Španihelem, která nedávno získala i prestižní ocenění RedDot za design, nyní instaluje do svých vlakových souprav nový soukromý dopravce Leo Express, který na konci roku hodlá vyrazit na páteřní železniční trať mezi Ostravou a Prahou.

Pohodlná sedadla navržená akademickým sochařem Jiřím Španihelem vyrábí pro vlakové soupravy nového soukromého dopravce Leo Express společnost Borcad ve Fryčovicích.

„Design a inovační technologie jsou pro nás podstatné. Při navrhování sedadel se soustřeďujeme na ergonomii lidského těla," uvedl majitel firmy Borcad Ivan Boruta, zatímco novinářům ukazoval zátěžové testy, kterými křesla procházejí. „Nemine je ani zkouška odolnosti v mrazIcím boxu či test ohněm kvůli nehořlavosti materiálů, z nichž jsou vyrobeny," dodal Boruta.

V každé z vlakových souprav společnosti Leo Express bude umístěno 237 sedadel vyrobených ve Fryčovicích. Většina bude s látkovým potahem ve druhé třídě, 19 dostane kožený potah pro třídu businesS a šest speciálních křesel s elektrickým nastavováním najdou cestující v rámci kategorie Premium.

Pohodlná sedadla navržená akademickým sochařem Jiřím Španihelem vyrábí pro vlakové soupravy nového soukromého dopravce Leo Express společnost Borcad ve Fryčovicích.

„Sedačky pro naše vlaky jsme sháněli všude v Evropě, až jsme nakonec zjistili, že ty nejlepší se vyrábějí u nás, proto jsme se dohodli na spolupráci s firmou Borcad. Věřím, že lidé, kteří s námi budou cestovat, ocení jejich pohodlí," konstatoval šéf Leo Expressu Leoš Novotný.