„To, že jsme se za necelý rok stali, díky golfu, turistice i lyžování, vyhledávanou beskydskou destinací s celoroční programovou nabídkou, je pro nás velkým závazkem. Chceme jít samozřejmě dál. Letos proto představíme řadu nových projektů, které směřují k finální vizi, tedy vytvoření turistického resortu evropského významu. Pro představu, do výstavby a dalšího rozvoje areálu se do této chvíle investovalo 430 milionů korun, “ říká manažer Golf & Ski Resortu Ostravice Daniel Kollár.

Ostravický golfový resort s osmnáctijamkovým mistrovským hřištěm zůstává i nadále otevřen široké veřejnosti. „Severní Morava a Slezsko jsou dnes už golfovou baštou. I proto u nás sladíme klubové turnaje s pravidelnými akcemi pro všechny rekreační hráče. V praxi to znamená, že například v pondělky najdou na Ostravici azyl všichni golfoví senioři. Chystáme pro ně Seniorskou ligu. Na úterky je připraven dámský speciál s padesátiprocentní slevou na hrací fee a na čtvrtky program pro golfové rodiny s dětmi. Děti v doprovodu rodičů vyrazí na ostravický green zdarma,“ vysvětluje Daniel Kolár.

Právě v práci s mládeží bude letošní rok pro Ostravici zcela zlomový. Ostravice se nově stala oficiálním Tréninkovým centrem mládeže, akreditovaným Českou golfovou federací. V ostravickém centru teď pod dohledem trenérů a metodiků působí celkem pětadvacet talentovaných dětí ve věku od pěti do čtrnácti let. Tento tým prošel zimní halovou přípravou a ti nejlepší budou Golf Club Ostravice reprezentovat v juniorských soutěžích. „Tréninkové centrum mládeže nadále bude navazovat na úspěšnou Letní prázdninovou, golfovou školu, kterou loni prošlo 120 malých zájemců o golf z celého regionu. Snažíme se podchytit zájem dětí ve zdejším regionu,“ doplňuje vedoucí Dětské golfové akademie Jindřich Byrtus. „Po úspěšné loňské premiéře Dne otevřených dveří chystáme pro děti další podobnou akci na 1. června, Den dětí na golfu,“ dodává.

Golf na Ostravici je v letošním roce nově úzce propojen i s dalšími beskydskými atrakcemi, ať už jde o relaxační turistiku, cykloturistiku, či jezdeckou turistiku. Novinkou jsou tzv. programové balíčky. Tyto služby na sebe váží například zdravotní nordic walking, či pobyty ve Wellness Centru Lara v Čeladné.
Od dubna je v provozu nová restaurace Panorama, nabízející špičkové zážitkové gastro s jedinečnou vyhlídkou na panorama Lysé hory. Od 1. července otevře své brány také nový hotel, vedený pod značkou GREEN INN, který nabídne 54 lůžek v evropském čtyřhvězdičkovém standardu.

Ostravický golfový areál poskytne zázemí také návštěvníkům prestižní Evropské golfové túry PGA Czech Golf Open 2009 PGA, která se na přelomu července a srpna bude konat v nedaleké Čeladné.

Kam dál? Premiéra s běžkami vyšla, ve hře jsou dotace na prodloužení tratí