Deník včera oslovil jednoho muže právě ve chvíli, kdy si ve výloze cestovní agentury, která se nachází u místeckého náměstí Svobody, vybíral letní zájezd. „S přítelkyní to většinou řešíme tak, že vybíráme pobyty na poslední chvíli. Dá se tím ušetřit několik tisícovek. Mám totiž naštěstí takovou práci, u které si můžu ,dovču´ vzít prakticky kdykoli. Jinak by to nešlo. Letos chceme letecky do Bulharska, loni jsme byli v Chorvatsku, rok předtím v Egyptě," zavzpomínal Jindřich Kalousek s tím, že letos hodlá za koupání u moře utratit kolem dvaceti tisíc korun.

Muž se spoléhá na cestovku

Dodal, že nikdy neuvažoval o cestě do ciziny na vlastní pěst. „Pokaždé se může něco nečekaného stát. Pokud bychom jeli autem, hrozily by možné poruchy. Řešit servisy bych nechtěl, tak se o všechno za vás postará cestovka," porovnával Kalousek. Už několik let si ovšem nemůže z finančních důvodů žádný pobyt dovolit K. L. z Frýdku-Místku.

„Co se dá dělat, v současné době živořím od výplaty k výplatě, takže se přes léto nikam nechystám. Kdysi jsme ale do zahraničí jezdili pravidelně. Hodně se mi líbilo v Turecku, kde mě ohromila úžasná architektura. Budu muset hodně šetřit," posteskla si žena, která chtěla zůstat v anonymitě. „I když je ve Frýdku-Místku poměrně dost různých cestovních kanceláří a agentur, na nedostatek zákazníků si v tomto období opravdu nemůžeme stěžovat. O last minute je ze strany zákazníků tradičně velký zájem," řekla prodejkyně zájezdů jedné frýdecko-místecké cestovní agentury.