Vstupné do pivovaru, které zahrnuje degustaci správně hořkého Radegastu, se v pátek neplatí.

Brány pivovaru se otevřou v pátek úderem osmé hodiny ranní. Dobu mezi začátky prohlídek zpestří návštěvníkům mistři bednáři z Plzně, kteří budou mít připraveny soutěže ve skládání a koulení sudů. Lidové tance představí soubor Ostravička.

Hlavním lákadlem je však exkurzní trasa, která je v Radegastu unikátní. „Na rozdíl od mnoha českých i evropských pivovarů neukazujeme zájemcům o pivo uzavřené návštěvnické centrum, ale reálnou výrobu,“ přibližuje exkurzi manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák a dodává: „Třešničkou na dortu je určitě zakončení prohlídky v degustační síni ve věži, odkud se nabízí krásný výhled na panoráma Beskyd s vychlazeným Radegastem v ruce.“

Exkurzní skupiny budou vyrážet každých 30 minut, poslední pak v 16 hodin. Vzhledem k tradičně velkému zájmu o prohlídky doporučují pořadatelé rezervaci exkurze v předstihu. Bližší informace jsou uvedeny na stránkách www.radegast.cz. Do pivovaru je možno se dopravit linkovými autobusy. Ty jezdí z Frýdku-Místku v intervalu asi 45 minut.