Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism.Petr Koudela.Zdroj: Deník/ RedakceFestivaly jsou součástí takzvaného Pojezu. O novém programu, který podporuje gastroturistiku a láká na zážitky spojené s dobrým jídlem a pitím v regionu, jsme hovořili s Petrem Koudelou, jednatelem krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism.

Co Pojez obnáší a jak funguje?
Chceme jeho prostřednictvím podpořit kvalitní gastronomii na severní Moravě a ve Slezsku, vyzdvihnout a prezentovat práci místních lidí, kteří stojí za kvalitními restauracemi, bistry, kavárnami i kvalitními lokálními produkty. Těch je v našem regionu celá řada, pojez poprvé v historii propojuje kvalitní podniky v kraji a turisty i místní láká na zážitky spojené se skvělým jídlem a pitím. Pojez vzniká na podobném principu jako už fungující úspěšný projekt Technotrasy, který poutavě propaguje technické památky v našem regionu. Pojez stavíme na stejném, funkčním půdorysu, jen se zaměřením na partnery z oblasti gastra. Podstatné je, aby se aktivně zapojili sami podnikatelé. Mimo jiné vznikne mapa fungujících podniků a v plánu je i aplikace, která lidem zobrazí farmy, trhy, restaurace i kavárny v jejich okolí. Kvalitní regionální gastronomii pak prezentujeme i na speciálních festivalech.

Kvalitní jídlo a pití, ochutnávky tradičních i exotických pokrmů i kulturní program pro celou rodinu nabídnou takzvané Pojez festy v podhůří Jeseníků a Beskyd.
Pojez festivaly v MS kraji lákají na zážitky s dobrým jídlem, podívejte se kde

Které festivaly jsou v plánu?
Gastro festivaly s kulturním přesahem jsou pro širokou veřejnost asi nejlákavější. První, pilotní Pojez fest, se konal už v květnu v Dolních Vítkovicích a jsem rád, že zaznamenal velký úspěch. Na 13. srpna připravujeme Pojez fest v Karlově Studánce a pak zájemce čeká ještě Pojez fest 3. září na Ostravici.

Na Pojez festech lidé mohou vychutnat recepty spolu s kulinářskými show, hudbou a zábavou. Připraveny jsou ochutnávky, live cooking show. Zkrátka Pojez dělá vše pro to, aby jídlo bavilo jak veřejnost, tak provozovatele. Program v Karlově Studánce už lidé mohou najít na fb Pojezu. Kromě programu na hlavním pódiu je připraven i program pro děti v dětské zóně a k vidění bude i akrobatická show na kolech. Zároveň na festivalu vyhlásíme i vítěze soutěže Regionální potravina roku.

Plánujete ještě další aktivity?
Celoročně pak v Pojezu počítáme také s kulinářskými lekcemi a kurzy pro širokou veřejnost. S projektem jsme začali letos, takže vše se teprve učíme a zjišťujeme, jak může projekt fungovat. Teď v létě se soustředíme hlavně na festivaly. Každopádně také chceme, aby se dále rozvíjely zapojené podniky, takže Pojez bude pořádat kurzy s odborníky i workshopy, na kterých si partneři budou moci předávat své know-how. Důležité je i propojení jednotlivých podniků, tedy kaváren, restaurací, bister, dodavatelů i obchodů s lokálními surovinami. Majitelé či provozovatelé se potkají na jednom místě a mohou si navzájem pomoci.

Tisková konference ke gastro projektu Pojez, 13. dubna 2022 v Ostravě. (zleva) Richard Mauler, David Valíček, Jan Krkoška a Petr Koudela.
Moravskoslezský kraj jako ráj gastroturistiky? Pomoci má nová aktivita Pojez

Kdo všechno už se do projektu zapojil?
Pro začátek jsme oslovili podniky, které podle nás přináší nový pohled na gastronomii v regionu, mají invenci a dynamiku. Například Cokafe, Fully Belly, Řeznictví u Bobra, Chilliman, Jednoduše, Maido, Mutant fast Food a Pochutnej si Bistro. Dalšími podniky, které se přidaly, jsou Vitaminátor – producent přírodních džusů ze Sosnové, Lichnovská zmrzlina, Nha Createau z Ostravy – kapverdská restaurace s šéfkuchařem Jamiem či likérka Fleret z Frenštátu.

Ani tradiční a známé štramberské uši nám v Pojezu nechybí. Pojez se pak spojil také s velkými jmény a zásadními gastro producenty v kraji – Radegast či Kofola, naším partnerem je také třeba lokální dodavatel surovin z Krnova – Zvoska či výrobce uzenin Chodura. Myslím, že zajímavé je i to, že propojujeme státní i soukromý sektor. Spolupracuje kraj i zapojené podniky. Zájemci se mohou stále do celoročního pogramu i na Pojez festy hlásit na pojez@pojez.cz

V Pojezu je také kapverdský nebo asijský podnik. Zvykají si lidé a zákazníci v kraji i na exotičtější kuchyni?
Nevím, jestli jsem tím povolaným, který by toto mohl hodnotit, ale když se dívám kolem sebe, tak lidé rádi hledají nové chutě i zážitky spojené s jídlem. I od podniků, které jsou do Pojezu zapojeny, vím, že lidé chtějí více experimentovat a zkoušet nové věci. Myslím, že velký boom zažívá i street food, kdy v kraji roste počet podniků, které mají pojízdné dodávky a s takzvanými food trucky navštěvují akce i různá místa v regionu. Věřím, že se poptávka po dobrém jídle a gastru bude i nadále zvyšovat a Pojez ji bude umět uspokojit. Právě blížící se Pojez festy lidem nabídnou netradiční chutě i osvědčenou klasiku na kvalitní úrovni.