Už na Štěpána zahájili výprodej například v hypermarketu Tesco. „V první vlně, která bude trvat do 8. ledna, zlevnila hlavně zimní kolekce textilu, hračky, kosmetické balíčky, vánoční dekorace a částečně elektronika. Ceny šly dolů až o sedmdesát procent,“ uvedla mluvčí sítě Tesco Jana Matoušková. Další fáze zlevňování nastane po 8. lednu. „To se jednak zvýší procento slev a slevy se rozšíří i na další sortiment,“ upřesnila Matoušková.

Jako před Vánocemi…

Se slevami už začali i téměř všichni menší obchodníci, kteří mají své prodejny v obchodním centru Futurum na Novinářské ulici v Ostravě. „Vycházíme ze zkušeností z minulých let a slevy startují hned po Vánocích. Lidé už na ně čekají,“ konstatovala Michaela Beňová z obchodního centra Futurum. Slevy dosahující až sedmdesátiprocentní výše přilákaly k nakupování opět davy lidí. „Číslo návštěvnosti je srovnatelné s počty lidí, kteří k nám chodili těsně před Vánocemi. Jde zhruba o třiadvacet tisíc lidí denně,“ uvedla Beňová.

V lednu druhá vlna slev

Možnost nakoupit vybrané zimní sportovní vybavení, textil a hračky až se šedesátiprocentní slevou mají od včerejška zákazníci hypermarketů Hypernova. „Sleva se týká zejména zimního textilu, pánské i dámské obuvi, sportovních potřeb, hraček či zimní výbavy pro motoristy,“ informoval Libor Kytýr, ředitel komunikace. Od 9. ledna pak začne v hypermarketech Hypernova druhá vlna slev. „Slevy se budou týkat zejména domácích potřeb. Toto zboží budeme nabízet zákazníkům formou cenových košů, to znamená, že zákazníci za veškerý sortiment zboží v daném koši zaplatí jednotnou cenu.“