1. Jaký je váš sportovní vzor?

Láďa: Jsou to hned tři velmi známi sportovci - Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Bolt Usain. Jsou mým vzorem.

Kuba: Kdysi dávno, když jsem ještě chodil do školy, tak to byl Cristiano Ronaldo. Teď mám nový fotbalový vzor, a tím je Patrizio Stronati, bývalý hráč Baníku Ostrava, nyní hraje v Maďarsku za klub Puskás Akadémia.

Logo Zaměstnanecké ligy Deníku.Logo Zaměstnanecké ligy Deníku.Zdroj: Deník2. Jaký sport vás nejvíc bavil, když jsem byl dítě?

Láďa: Nejvíc mě baví samozřejmě fotbal a kromě běhaní, florbal, ping pong, hokej, kolo a turistika. Vždycky říkám, že sportovat je lepší než sedět doma.

Kuba: Nejprve to byla házená a hokej, potom postupně už jen fotbal.

3. Co děláte pro svou kondici?

Láďa: Rád běhám na lesní cestě,  vyzkoušel jsem výzvu 30 dnů za 100 km, ale rád se věnuji i dalším sportům. Například pravidelně v neděli trénuji fotbal pro neslyšící.

Kuba: Rád běhám po lese a po schodech. Člověk si při běhu pročistí hlavu a dělá něco pro svou kondici.

5. Který sportovec vás v poslední době nejvíc potěšil, překvapil?

Láďa: V poslední době mě nejvíce těší fotbalista Kylian Mbappé, tím jak hraje, jak dává góly, zvládá týmovou hru, nahrává. Jeho budoucnost vidím podobnou Ronaldovi.

Kuba: Baví mě sledovat Patrika Schicka, německého fotbalového útočníka. Je radost dívat se jak hraje v reprezentaci, jak se mu daří a přeji mu, ať se mu daří ještě dlouho.

Zástupci  společnosti Z + M Partner, spol. s r.o. Ostrava-Moravská Ostrava se v úterý 26. dubna zúčastnili Zaměstnanecké ligy Deníku ve Frýdku-Místku.Zástupci společnosti Z + M Partner, spol. s r.o. Ostrava-Moravská Ostrava se v úterý 26. dubna zúčastnili Zaměstnanecké ligy Deníku ve Frýdku-Místku.Zdroj: archiv Z + M Partner

6. S kterým fotbalistou byste si chtěl zahrát a proč?

Kuba: Zahrál bych si rád s Milanem Barošem, protože je to opravdová legenda a srdcař Baníku Ostrava, snažil hrát férový fotbal a pro Baník a českou reprezentaci udělal hodně!

7. Jaký jste si dal v životě „vlastňák“?

Kuba: Naposledy jsem si vlastní gól dal asi 2 roky zpátky, a od té doby se mi daří vlastní góly si nedávat a doufám, že to tak zůstane.

8. Komu byste dal červenou kartu a za co?
Láďa: Červenou kartu bych dal všem, kteří filmují pád a simulují.

Kuba: Dál bych hned červenou kartu za časté nadávky rozhodčímu a ještě za opakovaný nafilmovaný pád. Fotbal není divadlo ale sport.